ESG juhtimise arenguprogramm

Kuidas teha nii, et ringne ja jätkusuutlik mõtteviis ettevõtetes ei jääks vaid arutelu ja loosungite tasandile? Mida tähendab ESG juhtimine praktikas?

28. jaanuaril alustab EBSi, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi, PwCMiltton New Nordicsi ja LHV Pank koostöös disainitud juhtimisprogrammi seitsmes lend, mille lõpetaja omandab arusaama ESG temaatikast, sh ringmajandusest ning on saanud ettevalmistuse  muudatuste edukaks juhtimiseks.

 

 

Oma osalemiskogemust programmi 1. lennus jagavad Andreanne Allas (G4S Eesti), Heneli Lamp (Selver AS), Martin Rootare, (PricewaterhouseCoopers):

 

Vastutustundlik ettevõtlus puudutab kogu ärikeskkonda - mikroettevõtetest suurteni!

 

Edukas 21. sajandi juht teab, kuidas kiirelt toimuvate keskkonnamuutustega toime tulla. Ettevõtetele on keskseks teemaks muutunud talentide kaasamine ja hoidmine ning üha konkreetsem väärtuse ja mõjude hindamine ühiskonnale. Keskkonna-, sotsiaal- ja hea valitsemistava teemadele keskenduv vastutustundlik ehk ESG-ga (Environmental, Social and Governance) arvestav juhtimine on tänaseks Eestis laialdaselt tähelepanu saanud. Lisaks on reaalsuseks muutunud ootus, et ettevõtete tegutsemine arvestaks üha enam ringse majandusmudeli põhimõtetega. Enam ei küsita, et kas ettevõte peaks toimima vastutustundlikult, vaid kuidas jõuda parima tulemuseni ja pidevalt areneda?

 

Mis on arenguprogrammi suurim väärtus?

Programmi oluliseks fookuseks on ESG põhiteemad, sh ringmajandus. Üha suurenevas infomüras võib olla keeruline põhjalikult informeeritud otsuseid teha, mistõttu anname "helikoptervaate" valdkonna aktuaalsetest teemadest, sh põhimõistetest, trendidest ja tulevikustsenaariumitest. Teiseks keskendutakse olulisematele turgu mõjutavatele regulatsioonidele ja aruandlusele (näiteks: kestlikkusaruandluse direktiiv ja standardid ning taksonoomia määrus). Tuuakse välja, mis on oluline teada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKEd) ning mis on esmane suurettevõtte vaatest. Programmi kolmas fookus on muudatuse juhtimise praktikatel, sest eduka transformatsiooni vundamendiks on väärtuspõhine, inimkeskse organisatsioonikultuuri loomine. 

 

Arenguprogrammi suurim väärtus on oma ala professionaalide praktiliste kogemuste jagamine, seoses kõige olulisemate ESG ja ringmajanduse teemadega. Lisaks teoreetilistele teadmistele otsitakse koos osalejatega lahendusi, kuidas oma organisatsioonis soovitud muutusi esile kutsuda, arvestades aktuaalsete ühiskondlike väljakutsetega ja töötajate kaasamisega, jõudes seeläbi suurema pühendumiseni põhitegevuses.

 

Mis kasu saab sinu ettevõte?

Arenguprogrammis osalejad saavad mitmekülgset tuge, et olla edukam valdkonnajuht ja -liider, kellel on ambitsioon panustada ettevõtte arengusse ja kasvu. Teadlikkus ühiskonna trendidest ja praktiliste tööriistade kasutamine aitavad teadlikumalt ning efektiivsemalt eesmärke seada, ning võimendada kogu tiimi tööpanust. Seeläbi on kogemuste ellurakendamisel positiivne mõju ka ettevõtte väärtusele ning kasumlikkusele.
 

Kellega koos õpid?

Programmi on oodatud ettevõtete esindajad, kes soovivad tõsta oma inimeste ja seeläbi ka oma ettevõtte ärilist võimekust, kindlustades täna ja tulevikus oma konkurentsieelis ärimudeli kaasajastamise kaudu.

 

Programmiga on oodatud liituma need, kes ettevõttes või organisatsioonis tegelevad ESG juhtimise, seal hulgas raporteerimise teemadega. Kuna osaliselt on sellised rollid ja ametikohad veel väljakujunemas, õpitakse programmis koos nii ESG juhtide, juhatuse liikmete, turundus- ja müügijuhtide, aga ka personalijuhtide ja finantsspetsialistidega. Edu saavutamisel on oluline, et Sul oleks tihe koostöö ettevõtte juhtkonnaga või oled ise juhatuse liige, et muutusi strateegiliselt mõjutada.

 

Soovitame võimalusel osaleda ühest ettevõttest mitmekesi!

Õpiväljundid

Programmi läbinu:

  • Omandab teadmised ESG temaatikast ning valmisoleku juhtida oma ettevõttes edukalt transformatsiooniprotsessi.
  • Omab tööriistakasti toimetulekuks valdkonnajuhina ning ta orienteerub ESG vaatega seotud peamistes regulatiivsetes arengutes, kesksetes mõistetes ja globaalsetes megatrendides.
  • Omab ülevaadet ESG mõjude hindamise ja eesmärgistamise protsessist.
  • Tunneb ringmajanduse ja ringsete äristrateegiate temaatikat.
  • Teab, kuidas valida muudatuste juhtimiseks sobivaid tööriistu.

Programmi ülevaade

Arenguprogrammi moodulid toimuvad 5 kuu jooksul, igas kuus toimub üks kahepäevane moodul. Auditoorne õppemaht on 60 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisva töö aeg 18 akadeemilist tundi. Koolituspäevade kestus on 09.30-15:00 (koolituspäeva lõpuaeg võib mõnevõrra varieeruda).

 

Osalejale väljastatakse tunnistus juhul, kui koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust ja saavutati kõik õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundid. Osalejale väljastatakse tõend juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui ei saavutatud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.
 

Programmi läbides on võimalik saada 3 EAP õppemahuga kursuse läbimise kohta tunnistus. Ainepunktide märke saamiseks on vajalik osaleda täismahus programmis ja esitada kursuse lõpus kodutöö. 

 

Kodutööst:

Programmis õpitakse tundma ESG raamistikke ning iga osaleja kirjutab ja esitab kodutöö, valides välja konkreetse ESG teema oma ettevõtte kohta, millega töötab järjepidevalt läbi moodulite. Tehakse läbi kestlikkusaruandluse standardite praktikum. Valmib tegevusplaan ettevõttes planeeritavate järgmiste sammude osas.

V moodulis toimub kodutöö esitlemine ning praktiline töötuba, mis otsustatakse konkreetse kursuse vajadustest lähtuvalt.

 

Jah, soovin osaleda

Registreeru esimesel võimalusel, osalejate arv on piiratud!

Moodulid ja ajakava

 

toimumisaeg

mooduli teemad

koolitajad

28.-29. jaanuar 2025

I moodul: Muutunud ärikeskkond, vastutustundlik ettevõtlus ja ringmajandus

 

 

Moodul annab arusaama jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtlusega seotud olulisematest mõistetest, kontekstist ja megatrendidest, mis mõjutavad üldiselt ettevõtluskeskkonnaga seotud arenguid. Lisaks räägitakse konkreetselt erineva suurusega ettevõtete võimalustest ja kohustustest seoses raporteerimise, ekspordi, impordi ja investeeringute kaasamisega. 
Ülevaade antakse ka ringsete väärtusahelate arendamist ning sellest, kuidas toimub koostööl põhinev innovatsioon.
 

  • Globaalsed megatrendid ja nende roll tuleviku äri planeerimisel - Mis on Rohepööre Euroopas ning Eestis?
  • Muutunud regulatiivne keskkond - peamised trendid. Ettevõtluse roll sektori sisestesse ja ühiskondlikesse eesmärkidesse panustamisel (SDGdest ESGdeni). VKEde ja suurettevõtete roll ja vastutus rohepöörde kontekstis - aruandlusega seotud kohustused ning ärivõimalused
  • LHV Panga näide - finantssektori ESG temaatika arengud ja finantseerija ootused
  • Ringmajandus ja ringsed äristrateegiad. Koostööl põhinev innovatsioon ja ringsete väärtusahelate arendamine (collaborative circular innovation)

Andreas Veispak

Kadi Ilves
Merili Vares

Jani Mäenpää

Kerli Kant Hvass, PhD

 

18.-19. veebruar 2025

II moodul: Mõjude hindamine ja eesmärkide seadmine

 

 

Moodulis saadakse teadmised vastutustundlikuks arenguks tarvilike mõjude (ESG) hindamisest ja eesmärkide seadmisest, protsesside- ja riskide juhtimisest. Keskmes on ka kahese olulisuse hindamise temaatika. 

  • Mõjude hindamine ja eesmärkide seadmine, kahese olulisuse hindamise protsessi ülevaade

  • Governance - vastutustundlikud valitsemispraktikad

  • Eetika praktikas, mitmekesisuse kasud ettevõttele

  • ESG ja protsesside juhtimine suurettevõtte näitel

  • Looduskeskkonna juhtimismõjude hindamine

  • Kuidas mõõta ja juhtida ettevõtte sotsiaalseid mõjusid seoses töötajate, tarneahela ja ühiskonnaga?

Merili Vares

Mari Kooskora

Hele Tammenurm

Jaan Aps

25.-26. märts 2025

III moodul: Euroopa kestlikkusaruandluse standardite praktikum erineva suurusega ettevõtete vaatest

 

 

Nelja töötoa käigus töötatakse läbi valik standardeid, milleks ettevõtjad oma tegevuses saavad valmis olla, nende hulgas näiteks kliimamõjude juhtimise ning  ringmajanduse temaatikat käsitlevad standardid.

 

 

Kadi Kenk

Merili Vares
Jolanda Lipu
Diana Paakspuu

 

22.-23. aprill 2025

IV moodul: Muudatuste juhtimine ja jätkusuutlik organisatsioonikultuur

 

 

Moodulis õpitakse, kuidas luua jätkusuutlikku ja inimkeskset organisatsioonikultuuri. Vaadatakse ringsete väärtusahelate arendamist ja kuidas toimub koostööl põhinev innovatsioon. Jagatakse muudatuste juhtimise tööriistu, et rakendada õpitut ettevõttes – viia ellu soovitud muudatused ettevõtte-organisatsiooni jätkusuutlikuks ja vastutustundlikuks arenguks. 

  • ESG roadmap ja strateegia
  • Kvalitatiivse muutuse kujundamine organisatsioonis läbi kriiside
  • Väärtustele keskenduv mõtteviis ja tehnikad + praktiline töö (lean management)
  • Muudatuste juhtimine, juurutamine ja elluviimine meeskonnas.
  • Muudatuste juhtimise tööriistad
  • Ettevõtte jalajälje vähendamise võimalused ja muudatuste juhtimine transpordisektori DPD Eesti näitel

Jolanda Lipu

Aivar Haller

Jari Kukkonen
Khris-Marii Palksaar

Remo Kirss

 

 

20.-21. mai 2025

V moodul: Praktilised töötoad ja lõputööde esitlemine

 

 

Praktilised töötoad, mis kinnistavad eelnevates moodulites õpitud teemasid. Töötubade planeerimisel võetakse arvesse õppegrupi koosseisu ja ootusi, et saada parim võimalik arengutugi kursusel omandatud teemadest. Näiteks on kursuse piisava huvi korral võimalus valida täiendav Taksonoomiamääruse rakendamise praktiline töötuba. 

 

Programmi lõputööde esitlemine ja lõpetamine 

Praktikute nimed täpsustatakse! 

* Koolituse korraldajad jätavad endale õiguse viia programmis sisse muudatusi, arvestades rühma koosseisu, et
tagada parimat võimalikku kvaliteeti.

Osavõtutasu ja registreerumine

Investeering:

Kursuse osavõtutasu: 2 490 EUR + KM
Hind sisaldab digitaalseid õppematerjale ja kohvipause.

 

Registreerumistingimused leiad SIIT

 

NB! Estonian Business School koolitusi ja arenguprogramme korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele. Virtuaalõppe puhul kasutame virtuaalõppe keskkonda Canvas. Canvas on kaasaegne, lihtsasti kasutatav pilvepõhine platvorm, mis on kasutusel paljudes maailma tippülikoolides ning mis toetab interaktiivseid õpetamis- ja õppimismeetodeid.

Jah, soovin osaleda ja registreerun siin

 

Koolitajad ja praktikud

Arenguprogrammi juhivad Kristiina Esop ja Merili Vares. Programmi on kaasatud oma ala parimad praktikud ja eksperdid:

 

Kristiina Esop foto

Kristiina Esop

ESG juhtimise arenguprogrammi juhtivõppejõud, ESG strateegiline konsultant ja ringmajandusettevõtte IMPACTwaste asutaja
Merili Vares foto

Merili Vares

ESG juhtimise arenguprogrammi juhtivõppejõud, PwC Eesti ESG valdkonnajuht
Aivar Haller foto

Aivar Haller

Haller & Haller, Mentor
Andres Veispak foto

Andreas Veispak

Estonian Business School, Arendus- ja innovatsioonijuht
Diana Paakspuu foto

Diana Paakspuu

Miltton New Nordics, ESG strateeg-konsultant
Hele Tammenurm foto

Hele Tammenurm

Telia, Kvaliteedi- ja protsessiüksuse juht
Jaan Aps foto

Jaan Aps

Stories For Impact, Sotsiaalse mõju mõõtmise ja juhtimise ekspert
Jani Mäenpää foto

Jani Mäenpää

LHV Panga LHV Varahaldus, Roheliste fondide portfellihaldur
Jari Kukkonen foto

Jari Kukkonen

Estonian Business School, MBA ja täiendkoolituse juht ja koolitaja
Jolanda Lipu foto

Jolanda Lipu

Miltton New Nordics, Jätkusuutlikkuse vanemkonsultant ja keskkonnaspetsialist
Kadi Ilves foto

Kadi Ilves

PricewaterhouseCoopers Eesti, ESG teenuste üksuse vanemkonsultant
Kadi Kenk foto

Kadi Kenk

Ringmajanduse ekspert ja koolitaja ning Maaülikooli doktorant, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi ringmajanduse valdkonna juht
Kerli Kant Hvass foto

Kerli Kant Hvass, PhD

Revaluate, Ringmajanduse konsultant ja Aalborg University ringmajanduse dotsent
Khris-Marii Palksaar foto

Khris-Marii Palksaar

Miltton New Nordics, Organisatsiooniarenduse konsultant, psühholoog
Mari Kooskora foto

Mari Kooskora, PhD

Estonian Business School, Ärieetikakeskuse juhataja ja kaasprofessor
Remo Kirss foto

Remo Kirss

DPD Eesti, Juhatuse esimees ja tegevjuht

Võta meiega ühendust

Kontaktid

SA Estonian Business School

E-post: koolitus@ebs.ee

Telefon: +372 665 1323 

Aadress: A. Lauteri 3, 10114 Tallinn, Eesti