Tallinn ja EBS esitlevad: Free Market Road Show 2023

a

Ettevõtlus: kas uus standard on see mille poole tasub püüelda?
 
Paneelkonverents ja debatt rahvusvaheliste ja kohalike külalistega toimub EBS-is, A. Lauteri 3, Tallinn, 2. mail kell 16:00.
Korraldajad: Austria Majanduskeskus (Viin) ja EBS Vaba Majandusmõtte Keskus (Tallinn).

 
Tänavune Free Market Road Show teema keskendub poliitikute ja mainstream intellektuaalide kehtestatud uutele ühiskondlikele standarditele COVID-19 hädaolukorra ajal ja pärast seda. Ettevõtluse osas tundub uus standart tähendavat mõtet, et vaba turg peab olema rangelt reguleeritud, rangelt kontrollitud ja valitsuste poolt rahastatav, moodustades sõltuva erasektori, mis ei saa tegutseda ilma valitsuse loata ja rahalise abita. Möödunud COVID-19 diktadeemia on pannud elanikkonda täitma käske, mis on vastuolus isikuvabaduse ja terve mõistusega. ESG-kultus kehtestab ülalt-alla regulatiivseid standardeid, millest on saamas uus norm, millele pole vastust. Uute standardite kohaselt peab ettevõtja igal sammul küsima rohkem lube, ostma ja müüma hindadega, mida ta ei saa valida, raiskama rohkem aega ja raha nõuete täitmisele ja maksudele ning taotlema suuremaid regulatiivseid soodustusi ja rahastamist, andes samal ajal signaale, et vältida hävitamist.
 
Vaba turg sellistes tingimustes pole kaugeltki vaba turg ja Eestis peaksime väga selgelt meeles pidama, millised on tsentraalse plaanimajanduse traagilised tagajärjed. Ehkki võiks öelda, et Eesti pole pärisorjuse teel nii kaugele jõudnud kui teised riigid, tahame arutada seda interventsioonilist pugemist, mis viib ainult sotsialismi. Samal ajal tahame pakkuda ka optimistlikku alternatiivi tõeliselt vabadest ettevõtjatest ja investoritest, kes üksi jäetuna suudavad kasutada oma loovust, loovad innovatsiooni ja leiavad ressursse kogu ühiskonna moraalseks ja tõhusaks õitsenguks. Soovime arutleda ettevõtjate, haritlaste, poliitikute ja äritudengitega tsentraalselt planeeritud majanduse ohtude ning takistamatute turgude vooruste ja võimaluste üle. Sügava ettevõtluskogemuse ja intellektuaalse taiplikkusega esinejad tutvustavad ja arutavad vabaturu loovuse ja tsentraalselt planeeritud stagnatsiooni vahelise poliitilise-majandusliku pinge erinevaid tahke, keskendudes rahvusliku rikkuse põhiallikale – ettevõtjale.
 
Programm:
1. Tervitussõnad, H.E. Peter Mikl, Austria suursaadik Eestis
2. Sissejuhatus, Juan Sáenz-Diez (CFET, Eesti)
3. Uus standard: kas tasub pingutada? Richard Zundritsch (Austria Majanduskeskus, Austria)
4. Ideede kullaks muutmine – siis kuld ideedeks, Ron Manners (Mannwest Group, Austraalia)
5. Uute ettevõtjate, intellektuaalide ja poliitikute põlvkondade koolitamine, Ivan Jovetic (Donja Dorica ülikool, Montenegro)
6. Vabad vaated Eesti ettevõtjalt, Risto Rossar (Insly, Eesti)
7. Ettevõtlustegevuse poliitika ja regulatsioon eile, täna ja homme, Krassen Stanchev (Turumajanduse Instituut, Bulgaaria)
 
Lisateave Austria majanduskeskuse ja Free Market Road Show - freemarket-rs.com.

RSVP: https://forms.gle/jPyAekmQVVpgXEXy8