Satelliidi esimesed 365 päeva

Joris Berthelot

“Kui Sa podcasti ei tee, siis Sind pole justkui olemas!” oli pandeemia aasta kokkuvõte EBSi turundusosakonnas. Esimesed katsetused olid tehtud ja koostöös Executive Educationiga sündis Satelliit.

 

Miks Satelliit?

 

Sest Satelliidilt saab tõeliselt hea ülevaate. Sama võib juhtuda, kui kuulad EBSi uut podcasti. Kui külas on valdkonda põhjalikult tundvad praktikud, rahvusvahelise kogemusega eksperdid ning tõelised oma ala fännid, võib uute mõtetega kõrgustesse lennata. Kaugelt tehtud vaatlused annavad selgeid juhtnööre järgmisteks sammudeks, panevad küsima uusi küsimusi ja otsima rohkemat. Ja see ongi olnud meie eesmärk! Panna Sind küsima küsimusi.

 

2021. aasta 4. märtsil läks eetrisse EBSi podcasti Satelliit esimene osa. Kokku on kolmes kanalis, Apple Podcastis, Youtubes ja Spotifys, kuulamiseks nüüdseks väljas 26 episoodi.

 

Siin on aga kuulamiste TOP3:

 • I koht - ülekaalukalt teisi episoode edastanud Liisa Ennuste ja Grete Arro ehk õppimisentusiastide saade, mis keskendus julgete (töö)alaste väljakutsete vastuvõtmisele ja mitte-formaalsele õppimisele.
  Kuula: Youtube, Apple Podcasts, Spotify.
   
 • Hõbedase karika anname mõttes üle Kiur Lootusele ja Tiit Koldele, kellega koos rääkisime juhtide läbipõlemisest ja coaching’ust. 
  Kuula: Youtube, Apple Podcasts, Spotify.
   
 • Kolmanda tulemuse kuulatavuse järgi saavutas inimeste juhtimisele fokusseeritud saade, kus EBSi talendijuht Gretel Alver ja personalijuhtide arenguprogrammi juhtivõppejõud Irene Metsis arutlesid puhkepauside, sisseelamisprogrammide ja digitaliseerimise üle. 
  Kuula: Youtube, Apple Podcasts, Spotify

Traditsiooniline osa meie saatest on külaliste soovitused. Targemad inimesed linna peal räägivad suisa, et planeerivad oma lugemisharjumusi just kuulates Satelliidi podcasti. Enimsoovitatud (juhtimis)raamatud on siin:

 • Patrick Lencioni “The Five Dysfunctions of a Team: A Leadership Fable”
 • Patrick Lencioni “The Four Obessions of Extraordinary Leader”
 • Simon Sinek “Start with Why”

Ja kui juba statistika peale jutt läks, siis küsime külalistelt alati ka isiklikku arenguväljakutset. Me keegi pole ju täiuslik ning me kõik tahame homme olla paremad kui täna. Konkurentsitult on kõige enam juhtidest saatekülalised nimetanud oma väljakutseks kuulamisoskuste arendamist.

 

Kõiki episoode on võimalik kuulata nii Apple Podcastides, Spotifys kui ka Youtube kanalis.

 

Sateliiti on esimesest osast alates juhtinud endine majandusajakirjanik ja tänane kommunikatsiooniekspert Siiri Liiva.