Triin Piibor: „Juht juhib asjad juhtuma – nii ka turundusjuht“

Triin
Pildi autor: Kert Kruusakivi
Olen seda meelt, et järjepidev areng, enesetäiendamine ning mugavustsoonist välja astumine ei vii mitte ainult sihini, vaid hoiab ka meele värske ja teravana ning ei ammenda igapäevatööd. Kus siis mujal end rutiinist välja tõmmata, proovile panna ning arendada kui mitte arenguprogrammis? Nii võtsingi vastu otsuse liituda EBS-i Turundusjuhi arenguprogrammiga. Tänaseks on sellest möödas juba pea aasta. 

Meenutades oma läbitud teekonda, võin julgelt väita, et tänu programmile tunnen progressi, olen endas avastanud uusi tahke ning kasvanud nii inimese kui ka juhina. Minu jaoks ei olnud see koht, kus turundusvaldkonnas uusi teadmisi ammutada, kuna enamik käsitletud põhitõdedest olid juba teada, kuigi ka varasemalt teadaolev vajab aeg ajalt meelde tuletamist. See on programm enesearengu jaoks ning aitab üles leida oma tugevused ja need teemad, millesse võiks rohkem panustada. See annab võimaluse tõdemuseks, et ka teised juhid maadlevad sarnaste teemadega. Paneb mõtlema ja kuulama. Kuulama just eelkõige – kuna olen äärmiselt kärsitu inimene, seega juba peale esimest moodulit oli mulle selge, et olen õiges kohas.

 

Programmiga liitumise üks eesmärkidest oli soov ennast paremini tundma õppida ning aru saada, kes ma juhina olen ning kuhu jõuda soovin. Programmi eelnevalt vaadates teadsin, et õppejõud on oma valdkonna tippspetsialistid ning samuti oli ootus näha teisi ägedaid turundusjuhte ning nende kogemustest ja teadmistest ammutada uut energiat. Ma ei pidanud pettuma!

 

Õppepäevad möödusid enamasti sisukate arutelude vormis, mille keskmes olime meie, turundusjuhid. Aeg ajalt oli mul tunne justkui viibiksin teraapiasessioonis, seda kõige paremas mõttes. Meil oli palju üksteiselt õppida ja teineteisega jagada. Põnev oli kuulata teiste lugusid, nippe ja nõkse, kuidas keerulistes olukordades toime tulla, näha sama valdkonna inimesi, aga igaüks omamoodi.

 

Kõige enam jäi kõlama mõte „Juht juhib asjad juhtuma“. Mina juhin, mina vastutan oma valdkonna eest ning mina pean tulemusi tooma.  Õppisin, et ei saa eeldada, et inimesed kõigest alati ühtemoodi aru saavad. Kannatlikkus ja  rahulik meel  toovad mulle oluliselt rohkem võimalusi ning aitavad inimestega saavutada parema kontakti. Tuleb võtta aega ja kuulata! Keskenduda olulisele ning fokusseerida oma tegevuse eesmärk.

 

Triin Piibor on PZU Kindlustuse turundus- ja kommunikatsioonijuht. Turundusvaldkonnas on ta töötanud juba viimased 20 aastat, millest üle kümne aasta juhtis ta SEB Pangas erinevaid turunduse- ja kommunikatsiooniprojekte ning aasta töötas EASis rahvusvaheliste sündmuste projektijuhina eesmärgiga aidata kaasa Eesti tuntuse tõstmisele maailmas. Lisaks selle on ta viimased viis aastat andnud oma panuse WRC Rally Estonia korraldusmeeskonna liikmena. Triin lõpetas 2021. aasta suvel EBS Executive Educationi juures turundusjuhi arenguprogrammi. Järgmine TUJU lend stardib 13. septembril 2022.