Selgus Creative Business Cupi Eesti vooru võitja!

a

Creative Business Cup Estonia 2023 finaalüritus -  IGALE STARTUPILE OMA INVESTOR

11. mail toimus Tallinnas, Kultuurikatlas Arhitektuurikeskuse sündmuste ruumis finaalvõistlusel, kus valiti välja võitja, kes esindab Eesti 4.-5 juunil Taanis, Kopenhaagenis peetavas CBC GLOBAL FINALS. Kopenhaagenis ja sellest võtab osa ca 80 riiki, kes on valinud end esindama  loomingulise ja innovatiivse idufirma.

 

Võistluse võitis SUTU, kes on välja töötanud pilliroost tehtud materjali, mida saab kasutada nt pangakaartide tootmiseks. Lisaks võitjale saavad Kopenhaagenis toimuvast üritusest osa  ka II ja III koha saanud startuppide esindajad: hotelliteenuseid ühte äppi koondav HotelBuddy ja põhjamaisele kliimale sobivaid riideid tootev PaulBerg.

 

SUTU pälvis meie tähelepanu, sest tegemist on innovatiivse ja taastuva materjaliga, mis on valmistatud kohalikust toormest. Kui pilliroogu ei kasuta, siis see läheb raisku ja toodab süsihappegaasi. Sellise materjali kasutusvõimalused on lõputud, sellega saaks asendada suures osas plastmassi,“ ütles žürii esimees Yrjö Ojasaar.
 

Creative Business Cupil osalemine võib olla uutele ettevõtjatele ja alustavatele ettevõtetele mitmel viisil kasulik. See on suurepärane võimalus ideele tagasiside saamiseks ja paljude jaoks pole Creative Business Cup lihtsalt võistlus. See on suurepärane tõuge ideede arendamisele ja annab kinnitust, et te pole oma ideega üksi,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.
 

Creative Cup üritus pakub osalejatele suurepäraseid võimalusi oma võrgustiku laiendamiseks ja inspiratsiooni saamiseks, samuti ainulaadset võimalust oma idee ülemaailmseks tutvustamiseks.

 

Creative Business Cup Eesti eelvooru läbiviimist toetasid ka mitmed ettevõtted, muuhulgas Estonian Business School. Meie eriauhind läks seekord Paul Bergi tiimile, kes toodab ilmastikukindlat riietust. Tiimis on kokku kolm liiget, kes said siis kõik EBSi voucherid (3 EAP väärtuses vabalt valitud ettevõtlusalaseid koolitusi). 
 

Marge Täks, EBSi Juhtimise õppetooli hoidja, vanemlektor, PhD:
"Creative Cup üritus pakub osalejatele suurepäraseid võimalusi oma võrgustiku laiendamiseks ja inspiratsiooni saamiseks, samuti ainulaadset võimalust oma idee ülemaailmseks tutvustamiseks. EBSi poolt olid võistlust kuulamas ja networkingul osalemas ka meie oma bakalaureuseõppe tudengite tiim. Noored olid antud võimaluse üle väga õnnelikud ja ütlesid, et said ürituselt enda jaoks palju kasulikku ja vajalikke kontakte.
EBS ettevõtlusvaldkonna tegijana panustas ürituse auhindafondi, et koostöös võistlusel osalenud start-upidega sünnivad peatselt nii mitmedki koostööprojektid, muuhulgas hakkame start-upides pakkuma praktikakohti EBS tudengitele."

 

Loov Eesti on Creative Business Cup esindaja Eestis aastast 2012.
Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest.