EMTA ja EBSi kultuurikorralduse ühisõppekava pälvis mõjuauhinna "BMDA Significant Impact Award"

a

Balti Juhtimisarengu Assotsiatsioon (BMDA) kuulutas 27. aprillil Riias toimunud aastakonverentsil välja oma aastaauhinnad innovatsiooni ja arenduse ning juhtimise alal. Rahvusvaheline ja hiljuti põhjaliku uuenduskuuri läbinud kultuurikorralduse magistriõppe ühisõppekava pälvis auhinna ettevõtlusõppe ulatuse laiendamise eest.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Estonian Business Schooli ühisõppekava on ainulaadne kombinatsioon ettevõtlikkus- ja juhtimisõppest, mis on põimitud kultuurikonteksti ning loomingulisusega.

2002. aastal asutatud magistriõppekava pakub kvaliteetset akadeemilist haridust, mis põhineb praktilisel ülesandepõhisel (i.k. challenge based) õppel. Õppekava toimib topeltteemanti loogika põhimõttel, milles kunsti- ja juhtimisaspektid on integreeritud intensiiv- ja veebiõppe nädalatesse. Õppeprogramm on loodud selleks, et toetada kultuuri- ja loomemajanduse tulevikuvajaduste jaoks kompetentsete juhtide arengut. Programm pakub individuaalset mentorlust, rahvusvahelise ulatusega teadmisi ning mitmekülgseid teaduslikke ja praktlisi pädevusi. Üliõpilased osalevad õppetöös nii EMTA kui EBSi ruumides ning omandavad uusi teadmisi nii Eesti kui ka välismaiste õppejõudude ja ekspertide käe all. Muusika- ja ettevõtlustudengite omavaheliste suhete pinnal pakuvad õpingud ainulaadset, viljakat ja inspireerivat keskkonda tulevastele kultuurivaldkonna juhtidele, otsustajatele, administraatoritele ja teadlastele.

BMDA Baltic Management Development Association asutati 2002. aastal, et innustada juhtimisarengu kvaliteeti Balti regioonis ja kaugemalgi – edendades teadusuuringuid, pakkudes haridusteenuseid ja võrgustikke arendusasutustele ja äriettevõtetele. BMDAs on hetkel 70 liiget 27 riigist. Estonian Business School on üks BMDA tegevliikmetest ning ühingu juhatuse liikmete hulka kuulub ka EBSi bakalaureuseõppe juht Anto Liivat.

Värskelt auhinnatud kultuurikorralduse programmi uute õppurite vastuvõtt toimub iga kahe aasta tagant – rahvusvaheliste kandidaatide vastuvõtuperiood lõpeb sel aastal 15. mail ja kohalikel kandidaatidel 26. juunil. Programmiga on oodatud liituma kultuurkorralduse praktikud või entusiastid, kes on valmis panustama oma professionaalsesse arengusse ning täiendama oma oskusi ja võrgustikku, omandades samal ajal mõlemas ülikoolis magistrikraadi.

 

Rohkem infot: https://eamt.ee/erialad/muusikateadus/kultuurikorraldus/