Head Eesti Vabariigi 106. aastapäeva! Elagu Eesti!

a
EBSi rektor Meelis Kitsing rääkis 20. veebruaril pidulikul vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel hariduse rollist Eesti vabaduse saavutamisel ja selle säilitamisel. Ta tõi välja, et paljud kooliõpilased, tudengid ja õpetajad osalesid Vabadussõjas. Läbi aegade on koolid ja ülikoolid olnud vabaduse kandjateks, jagades teadmisi, kandes eestluse vaimu ja levitades väärtusi, mis on aidanud mõista vabaduse tähendust ning innustanud selle eest seisma.

Estonian Business School tähistas just kooli 35. aastapäeva. Kitsing kõneles, et võime suure uhkusega öelda, et Eesti Vabariigi taastamine ja EBSi kasv on käinud käsikäes. „Meil ei oleks sellist kooli, me ei saaks pakkuda sellist haridust ja teha sellist teadustööd, kui meie vaba riik ei oleks taastunud,“ rõhutas ta. 

 

Vabadus on meile, eestlastele väga eriline ja kallis vara. Teadvustame aga ka seda, et oma riigiga kaasneb vastutus ja paraku oleme läbi aegade pidanud endas kandma mõtet ja valmidust vajadusel Eestit kaitsta.

 

„Oleme kogukond, mis on orienteeritud kasvule ja vastutustundlikkusele. Peame mõtlema, kuidas saaksime veelgi rohkem panustada sellesse, et Eestis vabadus säiliks ja me kõik saaksime oma vabadust võimalikult palju rakendada,“ rääkis Kitsing.

 

EBSis töötame igapäevaselt selle nimel nii, et me õpetame, õpime, teeme teadust ja ka läbi muude tegevuste. Mitmed meist on leidnud uusi viise, kuidas panustada vabaduse säilimisse, näiteks on mitmed EBSi kogukonna liikmed end riigi kaitsjatena kirja pannud. 

 

„Võiksime kõik mõelda sellele, kuidas veelgi paremini hoida oma vabadust ja sellesse panustada, ning ma olen kindel, et seda me kogukonnana jätkuvalt ka teeme,“ innustas rektor oma pidupäevakõnes.

 

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!