Euroopa konkurentsivõime kasvulava: EBSi MBA tudengid Kozminski Ülikooli innovatsioonibootcampil

a
2025. aasta mais võõrustas Kozminski Ülikool osalejaid BIP-programmis „Euroopa konkurentsivõime tugevdamine – Euroopa innovatsiooni ja tulevikusuundade bootcamp“, mis korraldati koostöös Müncheni Tehnikaülikooli ja Estonian Business Schooliga. Programmis osales kokku 45 tudengit Kozminski Ülikooli juhtimise & tehisintellekti programmidest ning 13 MBA programmi tudengit EBSist.

„Euroopa konkurentsivõime tugevdamine – Euroopa innovatsiooni ja tulevikusuundade bootcamp“, oli esimene Blended Intensive Programme (BIP), mis korraldati Euroopa Liidu Nädala raames. Tegemist on üleeuroopalise algatusega, mille eesmärk on käsitleda ELi ees seisvaid võtmeküsimusi, kaasates kõrgetasemelisi avaliku sektori esindajaid, üliõpilasi ja õppejõude ülikoolidest üle Euroopa.

 

Tänavuse Euroopa Liidu Nädala avas ametlikult Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola. Varssavi üritus toimus Euroopa Liidu asjade ministri egiidi all, seoses Poola eesistumisega Euroopa Liidu Nõukogus.

 

Kozminski Ülikooli BIP-programm viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega, sealhulgas Euroopa Liidu Nädala konsortsiumi juhiga – Müncheni Tehnikaülikooli juhtimiskooliga (TUM School of Management) – ja Estonian Business Schooliga (EBS).

 

BIP ametliku avamise viisid läbi prof Bolesław Rok, jätkusuutliku juhtimise tunnustatud ekspert, RES. Centre for Reimagining Sustainability kaasasutaja, jätkusuutlikkusele keskenduvate idufirmade nõustaja ning ESG ja positiivse mõjuga idufirmade edetabelite kaasautor, ning prof Joachim Henkel (TUM), Euroopa Liidu Nädala algatuse asutaja, TUMi teadustöö prodekaan ja tunnustatud tehnoloogia- ja innovatsioonijuhtimise ekspert.

 

Pärast avamist jätkus programm Dr. Mateusz Zawistowski juhitud sessiooniga „Startup’i innovatsiooni ökosüsteem“.

 

Osalejad võtsid osa ka praktilistest töötubadest, mida viisid läbi EY eksperdid, ning kahest peaettekandest, mis pakkusid erinevaid rahvusvahelisi vaatenurki:

  • „Aasia tee innovatsioonini“, mille esitasid Asia-Europe Foundationi eksperdid;
  • „Euroopa innovatsiooni tulemuste tabel (EIS) ja tehisintellekti seadus“, mille viis läbi Dr. Karolina Małagocka.

Programm lõppes lõpuettekandega, mille pidas prof Marcin Piątkowski, Maailmapanga programmijuht New Delhis. Tema ettekanne „Mis teeb riigid rikkaks ja mis hoiab neid vaesuses: õppetunnid Euroopa majanduskasvu meistrilt“ andis põhjaliku kokkuvõtte BIP-ist ja käsitles Euroopa majanduskasvu kogemusi.

 

Fotode autor Mikolaj Woronin.

 

Kozminski University’s Innovation Bootcamp