EBSi esitati üle 700 sisseastumisavalduse 

tudengid
Estonian Business Schooli esitati tänavu kokku üle 700 sisseastumisavalduse, bakalaureuseõppesse soovis õppima asuda pea 500 ja magistriõppesse 200 tudengikandidaati. Eriti üllatas doktoriõpe, kuhu tänavu laekus mullusest märkimisväärselt rohkem kvaliteetseid avaldusi. 

Tänavune vastuvõtt jäi silma paljude tugevate kandidaatide poolest. Bakalaureuse- ja magistriastmesse avalduse esitanuist võeti vastu enam kui pooled ehk 411 üliõpilast. „Viime kõigi kandidaatidega läbi intervjuu, mis annab nii meile kui tulevasele õppurile kindlustunde, et õpitav eriala just talle sobib,“ selgitab EBSi akadeemiline prorektor Maarja Murumägi. „Tänavuse vastuvõtukomisjoni tagasiside põhjal võib öelda, et meile kandideeris erakordselt palju säravaid, aktiivseid ja ettevõtlikke noori.“ 

 

Bakalaureuseõppes osutus populaarseimaks erialaks, nagu varasematelgi aastatel, rahvusvaheline ärijuhtimine, kuhu võeti vastu ligi 15 protsenti enam tudengeid kui mullu. Märgatavat populaarsust kogus ka ettevõtte elukaare programm „Ettevõtlus digiajastul“, mis valmistab tegusaid noori ette digiajastu väljakutseteks.  

 

EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise programm sai sel aastal juba kolmandat korda järgnevaks kolmeks aastaks EFMD akrediteeringu, mis viib antud programmi jätkuvalt maailma 122 parima ärijuhtimise programmi hulka. 

 

„Lisaks õppekava kvaliteedimärgile annab akrediteering EBSile tippülikoolidest partnervõrgustiku, mis avab meie õppuritele võimaluse minna vahetusüliõpilaseks enam kui 50 Euroopa tippülikooli,“ märgib Murumägi. 

 

Välistudengite huvi kasvab

 

Magistriõppes toimus tänavu lisaks klassikalisele MBA programmile vastuvõtt täiesti uuele MA erialale Äriinnovatsioon muutuvas majanduses, mis annab ühelt poolt tugevad ärioskused, ent samas ka teadmised teemadel, mida on vaja tuleviku väljakutsete lahendamiseks. Programm keskendub kahele pakilisele tulevikusuunale – rohemajandusele ja digitaliseerimisele. Uue magistriprogrammi vastuvõtt lõpeb täna, 10. augustil. 

 

Ka välistudengite seas ei ole huvi EBSis õppimise vastu raugenud. Alates 2019. aastast on avalduste arv olnud pidevas tõusujoones. Tänavu avaldas õppimissoovi kokku 316 tudengikandidaati 43 erinevast välisriigist, neist 23 protsenti Soome kodanikke. Välistudengite seas olid populaarseimad erialad bakalaureuseastmes rahvusvaheline ärijuhtimine ja magistriõppes kaheaastane MBA. Vastu võeti ligi kolmandik avalduse esitanud välismaalastest.  

 

Suurim üllataja oli aga doktoriõpe, kuhu tänavu on kandideerinud varasemast mitu korda rohkem kõrge kvalifikatsiooniga inimesi. Lõplik doktoriõppesse astujate arv selgub augusti lõpus. 

 

„Tulime sel sügisel välja uue doktoriõppe suunaga, mis keskendub doktoriõpingute sidumisele praktiliste väljakutsetega ettevõtluses ja muudes eluvaldkondades,“ märgib EBSi teadusprorektor Regina Erlenheim. „Suur huvi doktorantuuri astumise vastu näitab, et oleme õigel teel.“