EBSi 35 tulevikule pühendatud aastat on kokku võetud vastilmunud e-raamatus

EBS 35 e-raamat
Eesti kirjanduse pidunädalal on suur rõõm esitleda EBSi värsket väljaannet – e-raamatut „35 tulevikule pühendatud aastat“. Tegu on EBSi ajalugu kirjeldava digiraamatuga, mis sai EBSi 35. aastapäeva tähistamise raames täienduse kooli viimase viie aasta kroonika näol.

EBS35 e-raamat pakub sisukat sissevaadet EBSi arengule, sellele, kuidas väikesest juhtidele kursusi korraldanud koolituskeskusest sai rahvusvaheliselt tunnustatud ülikool. Kõik sai alguse sellest, et üks mees – Madis Habakuk nägi teistmoodi tulevikku ning sündis EBS. Kas kool on nüüd valmis? Kaugel sellest – see on alles algus – kuid seades suunda tulevikuks on vaja võtta abiks kompass minevikust. On hea, kui möödunu on kaardistatud ja võimaldab neile talletatud väärt teadmistele toetuda. Ajad ja kombed muutuvad, aga on miski mis jääb – väärtused ja põhimõtted, unistused ja eesmärgid. 

 

30. aastapäevaks valminud EBS30 raamat sai täienduse mitme peatüki näol. 
6. peatükk „Tänapäeva äriharidus: elukestva õppe labor“ räägib moodsa äriülikooli ees seisvatest väljakutsetest. Tõdetakse, et ka ülikooli jaoks on kohanemisvõime järjest tähtsam, koos sellega oskus märgata trendide muutumist, luua midagi uut ja pakkuda lahendusi aina hoogustuvas tempos. Trendid on kahtlemata ka globaalsed – ülikoolide platvormistumine ja ärihariduse üleilmastumine. Kõigest sellest saab lähemalt lugeda siit.

 

7. peatükis „Muutuv maailm jõuab kraadiõppesse“ võetakse luubi alla, kuidas EBS on käinud ajaga kaasas õppekavade ja õppemeetodite osas, EBSist kui organisatsioonide arengupartnerist, samuti EBS Executive Education’i hindamatust rollist Eesti juhtide koolitamisel ning juhtimis-coaching’u maaletoomisel. Link peatükile on siin.

 

8. peatükk „Aina rohelisem EBS“ keskendub üha olulisemaks muutuvatele roheteemadele. Tulevikusuundumuste tunnetamine on olnud EBSi DNA-s algusaastatest peale. EBSil äriülikoolina on läbi aegade olnud tulevasi ärijuhte koolitades tähtis ülesanne – osalemine uute majandusmudelite väljatöötamisel ja praktikas katsetamisel. Link peatükile on siin

 

9. peatükk „Eedu sünd“ annab sissevaate sellesse, kuidas toimus haridus- ja ettevõtluslinnaku Eedu loomiseks ellu kutsutud arhitektuurikonkurss, kus soovis osaleda lausa 37 bürood. Konkursi võitis ka Helsingi silmapaistva maamärgi, Oodi raamatukogu projekteerinud Soome büroo ALA Architects, kellega koostöös sai alguse miski, mis kujundab uutmoodi linnaruumi ja tervet EBSi kogukonda. Link peatükile on siin

 

11. peatükki „Vilistlased, kooli edu garantii“ on täiendatud värske sisuga. See peatükk on eriti inspireeriv, tuues esile EBSi vilistlaste saavutused nii Eestis kui ka väljaspool. Sõna saavad mõjukad ebsikad, Tallink Grupi juhatuse liige Piret Mürk-Dubout, Eestimaa Talupidajate Keskliitu juhtiv Kerli Ats, ettevõtja ja investor Randy Padar ning hariduselu ja -tehnoloogiate edendaja ja ettevõtja Märt Aro. Raamatus räägivad nad muuhulgas sellest, kuidas EBS on nende elu muutnud ning milles nad näevad EBSi rolli ja tugevusi. Naljaga pooleks tõdetakse, et EBS on nagu ämblikuvõrk, kuhu sattudes võib pikaks ajaks kinni jääda. Link peatükile on siin

 

13. peatükk „EBS 2028“ on omamoodi ennustusvõistlus. Viis ebsikat piilusid eelmise aasta lõpus tulevikku ja fantaseerisid, milline on elu EBSis viie aasta pärast. Loe, mida ennustavad EBSile Meelis Kitsing, Jari Kukkonen, Anto Liivat, Gabriel Männe ja Denis Kaiukov. Link peatükile on siin.

 

Kõik, kes jagavad meie kirge hariduse ja ettevõtluse vastu, on südamest oodatud värske e-raamatuga tutvuma. „35 tulevikule pühendatud aastat“ on sillaks, mis ühendab mineviku tulevikuga, pakkudes inspiratsiooni ja motivatsiooni. Avastades EBSi lugu, saad olla osa sellest erakordsest teekonnast. Need on olnud mõnikord rasked, alati põnevad, aga ka edukad 35 tulevikule pühendatud aastat. Ning, nagu ütles EBS35 gala kandev mõte, siis see on alles algus.

 

Raamat on kättesaadav digitaalsel kujul, nii eesti kui inglise keeles. Selle autoriks Heli Lehtsaar-Karma, teostaja Menu Meedia ning väljaandja Estonian Business School (2018, 2023).

 

 

Kogu raamatu leiad siit.