AI häkaton EBSi majas: tehisintellekti jõud äriprobleemide lahendamisel on võimas!

Ai hackaton
EBS ole enam ammu koduks ainult õppe- ja teadustegevusele. Nende kõrval on üha enam oma kohta leidmas inkubaatorid ja ärikiirendid. Meie uksed on alati avatud ettevõtmistele, mis soovivad innovatsiooni edendada ja uusi ideid ellu viia. Selle heaks näiteks on möödunud nädala lõpus, 14.-15. septembril EBSi ruumides toimunud Tallinna Tehisintellekti ja Automatiseerimise häkaton.

Üritus tõi kokku kaheksa Eesti tippettevõtet ja 30 innukat häkkerit, kelle ülesanne oli leida ettevõtete äriprobleemidele lahendusi tehisintellekti abil. Ürituse taga seisis tarkvarafirma Devtailor, mille kaasasutaja Robert Pallas näeb sarnaste ürituste potentsiaali kasvamas, kuna huvi AI ja automatiseerimise vastu on tõusuteel.
Kahe päeva lõppedes esitles iga tiim oma demo. Mõned lahendused saavad ettevõtted otse oma töövoogu integreerida. Näiteks Tele2 jaoks on kiire info hankimine dokumentide ja andmebaaside hulgast kriitiline, et pakkuda kliendile kiiret ja tõhusat teenindust. Tehisintellekt võimaldab selliste kohandatud otsingumootorite loomist. 
Eriliselt silma paistis Pärnus metalliviimistlusega tegelev firma Alise Technic, kelle jaoks häkatoni käigus välja töötatud platvorm vähendab käsitsi tehtavat tööd üle 600 tunni ja automatiseerib tellimuste töötlemise, vähendades vigade riski. Vägev tulemus! 
 

Tallinna Tehisintellekti ja Automatiseerimise häkaton sai teoks Devtailori, Beamline Acceleratori, Digiwise’i ja EBSi koostöös.