Mitmes mõttes erakordne – EBS Madis Habakuk Cup Invitational 2023

EBS golf cup 2023
Mis ühendab EBSi gümnasisti, Executive Coaching Centre juhti, endist rektorit ja värsket tudengit? Golf! Igal sügisel kohtub EBSi golfikogukond võistlusel EBS Madis Habakuk Cup Invitational. See traditsioon on kestnud juba 18 aastat ja tavapäraselt kohtutakse madisepäeval, 21. septembril, EBSi asutaja Madis Habakuke nimepäeval. Seekordne sündmus oli aga mitmes mõttes eriline.

Võistlejaid oli erakordselt palju – lausa 47, kes jagunesid 12 tiimi vahel. Selle aasta golfivõistlus oli rahvusvaheline, mitmes tiimis oli osalejaid Soomest ja väljakul võis kuulda palju inglise keelt. Rõõm oli näha tuttavaid golfisõpru ja niinimetatud veterane, samas ka täiesti esimest korda võistlusega liitunuid gümnasiste. Võib lausa öelda, et tegu oli tõeliselt põlvkondadeülese turniiriga.
Kuid külalisi ootas ka kõik see, mis ära proovitud ja hea. Nagu toredaks tavaks on saanud, võõrustas seegi kord EBSi golfikogukonda Estonian Golf & Country Club eesotsas juhi Hanno Krossiga. Mõnusa atmosfääriga golfiklubi pakkus võimalust mängida tuntud headuses Sea Course ja Stone Course radadel. Ja mis peaasi – nagu alati, ootas külalisi ees väga mõnus seltskond. Samuti soosis ilm üritust igati – eelmisel päeval kimbutanud vihm oli mälestuseks jätnud vaid veidi vetruva ja vesise pinnase, ent võistluspäeval rõõmustas osalejaid soe päike ja mahe tuul. 

 

Kui kõigil rajad läbitud ja veidi hinge tõmmatud, algas võistluse auhinnatseremoonia. Seda alustas tervituskõnega EBSi kantsler Mart Habakuk, kes mainis, et EBS Madis Habakuk Cup 2023 näol on tegu esimese üritusega, mis pühendatud EBSi peagi saabuvale 35. juubelile. Selle olulisim kogukonnaüritus on 7. detsembril Estonia kontserdisaalis toimuv EBS 35 pidulik gala. Taas põhjus ja võimalus EBSi sõpradega kokku saada!

 

Ja nüüd turniiri tulemustest. Väga tasavägise võistluse võitis 44 punktiga noormeeste tiim: Oskar Mylly, Eetu Ranta, Leonardo Lencioni ja Julius Michelsson. Tegu on esimese aasta bakalaureusetudengitega, kes sel sügisel Soomest Tallinna õppima asusid.  Võitjate kommentaar turniiri kohta: "See oli suurepärane võistlus ja hea algus meie õpingutele Eestis ja EBSis." Teise koha sai võistkond koosseisus Krista Tuulik, Kristian Kalle, Aivar Kangust ning Mart Habakuk, 43 punktiga. Sama punktiskooriga olid 3. koha väärilised Liina Kadari, Siiri Vene, Stefan Hosio ja Peep Aaviksoo. 

 

Nagu tavaks, toimus võitjatiimide auhindamise järel loosimine, kus läksid jagamisele erinevad toredad väärt meened ja kingitused. Publiku üksmeelel hinnati suure aplausi saatel erilisimaks auhinnaks kodusküpsetatud kukeseenepirukas. 
Päeva kokku võttes sõnas võistlusel osalenud Cristofer Herman, EGCC treener ja EBSi vilistlane: “EBSi golfiturniiri puhul ei ole tegu karmi võistlusega, kus eesmärk on eeskätt sportlik mõõduvõtt, vaid see on pigem mõnus kokkusaamiskoht. Radadel mängivad koos nii algajad kui profid, õhtusöögilauas istuvad kõrvuti ja suhtlevad nii tudengid kui nende õppejõud ja potentsiaalsed tulevased tööandjad. See on väga eriline üritus!” 

 
Suur-suur tänu EBSi pere poolt kõigile, kes osalesid ja selle mõnusa päeva võimalikuks tegid! Aitäh kõigile panustajatele!  Loodame, et päev pakkus hulga toredaid emotsioone ja mälestusi, mis annavad põhjust järgmisel aastal, nagu ikka, 21. septembril taas golfiradadel kohtuda.

 

 

Kõik võistlustulemused leiad siit.

 

Vaata kogu pildigaleriid siit.