EBS toetab ukrainlasi ja Ukrainat

Ukraina
Eelmisel nädalal alanud sõda Ukrainas puudutab meid kõiki valusalt. Mõistame teravalt hukka Venemaa jätkuva agressiooni, mis põhjustab Ukraina rahvale ohtralt kannatusi, kaotusi ja valu.

Meil kõigil on kohustus hädasolijaid aidata. Viimaste päevade jooksul on EBSi peamine prioriteet olnud meie ülikoolis õppivate Ukraina tudengite toetamine. Samuti teeme endast parima, et abistada Ukraina peresid, üksikisikuid ja organisatsioone, kes on olukorra sunnil pidanud oma kodust lahkuma.
Konflikt kestab ning on tõenäoline, et selle mõjud ulatuvad kaugele tulevikku. Selle taustal on EBS välja töötamas pikaajalisemat toetusplaani abivajajatele. Meie kool on valmis pakkuma täisstipendiume Ukrainast saabuvatele õpilastele ja tudengitele nii gümnaasiumi kui ka ülikooli tasemel, et nende koolitee ei peaks keerulise olukorra tõttu katkema.

Samuti oleme valmis igakülgselt aitama Ukraina ülikoole, kes konflikti tulemusena peavad oma õppetöö korralduses muudatusi tegema. Oleme vastavalt vajadusele valmis pakkuma turvalist õppekeskkonda Ukraina ülikoolidele, et keegi ei peaks ennast õpiteekonda jätkates ohustatuna tundma. Samuti oleme valmis Ukraina ülikoolidele pakkuma EBSi digitaalset infrastruktuuri, mis võimaldaks tudengitel oma õpinguid jätkata.
EBS on täiel määral valmis toetama ja osalema nii Eesti, Soome kui ka Euroopa Liidu tasandil välja töötatavates toetusmeetmetes seoses Ukrainaga.
Praegusel keerulisel ja pinglisel ajal soovime kindlasti ka rõhutada, et EBSi kogukond on rajatud ühistele väärtustele, mis ei ole tingitud kellegi rahvusest või emakeelest. Ühtlasi kutsume üles kõiki EBSikaid tegema Ukraina toetuseks annetusi:

EBSi Ukraina töögrupile saate küsimuste ja ettepanekutega kirjutada: ukraine@ebs.ee või helistada +372 665 1318, +37251908098 (WhatsApp).

 

Rohkem informatsiooni www.ebs.ee/ukraine

 

Слава Україні!

Meelis Kitsing

EBSi rektor