Aldous Huxley konverents "Kui juhtub mõeldamatu"
Olete oodatud osalema konverentsil „Kui juhtub mõeldamatu“, mis on pühendatud Tallinna Rahvusvahelise Aldous Huxley Keskuse loomisele. Ootame teid!
Sissepääs tasuta, kõik huvilised on teretulnud! Palun andke oma tulekust teada.
R. S. V. P: hiljemalt 17. mai 2024. Palume end registreerida siin
Konverentsil esinevad ettekannetega nimekad väliskülalised Paul Kingsnorth, Robin Hull ja Ville-Juhani Sutinen. Eestit esindab konverentsil meie juhtiv kultuurimõtestaja ja tõlkija Märt Väljataga.
Viimaste aastate jooksul on maailm muutunud tundmatuseni. Seda võib võrrelda läbi kriiside ja raputuste kihutava kaarikuga. Koos otsime vastuseid küsimustele kui vastupidav see sõiduk on ja milliste jõududega peab toime tulema? Vastused puudutavad meid kõiki. Nii mõnedki Aldous Huxley seisukohad on tänaseks osutunud prohvetlikeks. Konverentsil lahkame sügavamalt ühe 20. sajandi salapärasema autori vaimset pärandit nii poliitilisest, kultuurilisest kui ka ökoloogilisest vaatenurgast. Pilguga, mis on suunatud ettepoole.
Aldous Huxley (1894 – 1963) oli 20. sajandi üks mitmekülgsemaid ja salapärasemaid autoreid: kirjanik, filosoof, sotsioloog, vaimsete piiride avardaja. Eestikeelsele lugejale seostub ta romaanidega „Hea uus ilm“, „Saar“ ning müstiliste tsitaatide kogumikuga „Philosophia perennis“.
Võiks öelda, et Huxley „oli oma ajast ees“, aga pigem avaldub tema puhul võime olla ühenduses erinevate ajastutega, s.h tänapäevaga. Oluline osa Huxley loomingust seostub kriisiga, mis on 21. sajandi maailmas muutumas alaliseks seisundiks. Kriis on midagi, mida me ei soovi, aga samas pole põhjust kriise karta – hirm homse ees on millegi ületamiseks või lahendamiseks kõige nõrgem lähtealus. Kriis tähendab võimalust oma senised seisukohad ringi vaadata, muuta seda, mida on võimalik muuta, ning kohaneda sellega, mida muuta pole võimalik. Aga ennekõike ärgata, end mõtlema sundida.
Konverentsi programm / konverentsi ettekanded inglise keeles:
- Kl 9.30 Külaliste vastuvõtt, suupisted ja hommikukohvi/tee
- Kl 10.00 Andreas Veispak, konverentsi tervitussõnad
- Kl 10.15 Robin Hull, "Miks väärib Aldous Huxley lugemist?"
- Kl 11.15 Paul Kingsnorth, "Uus uljas masin"
- Kl 12.15 Vaheaeg, lõunasöök
- Kl 13.15 Ville-Juhani Sutinen, "Aldous Huxley “Saar” – katkise maailma ökotoopia'"
- Kl 14.00 Märt Väljataga, „Aldous Huxley ja Ants Oras: sugulashingede ühehäälne dialoog “
- Kl 15.00 Esinejate vestlusring
- Kl 15.50 Tallinna Rahvusvaheline Aldous Huxley keskus
- Kl 16.15 Konverentsi lõpetamine.
Konverentsi raames on avatud raamatumüük valitud teostega.
Müük toimub sularaha eest.