Rohemajanduse ja innovatsiooni võimendamine (üheaastane MA)

Ülevaade

EBSi 1-aastane magistriõppekava on Sulle, kui soovid saada jätkusuutlikkuse ja roheinnovatsiooni liidriks ja pakub võimaluse ehitada oma karjäär keskkonnasäästlikus äris. See 75 EAP mahus MA õppekava annab Sulle vajalikud kompetentsid, et vastata praegustele ning tuleviku globaalsetele jätkusuutlikkuse väljakutsetele, pakkudes uuenduslikke lahendusi ärimaailmast. Saad teadmised ja oskused ning olulise edueelise, et juhtida organisatsioonides jätkusuutlikke muutusi, keskendudes rohemajanduse olulistele aspektidele. Selle magistriõppekava lõpetajana oled tulevikkuvaatav, ambitsioonikas ja uuenduslik juht, kellel on jätkusuutlikkuse vallas olulised ärialased teadmised ja professionaalsed oskused.  

Miks valida see õppekava? 

 • Eristuvad juhtimisoskused: see magistriõpe valmistab Sind ette liidriks jätkusuutlikkuse valdkonnas, andes selge konkurentsieelise ja tõuke Sinu karjäärile; 

 • Loo parem maailm: omanda süvateadmised rohemajandusest ja kasuta neid muutuste elluviimiseks oma organisatsioonis;  

 • Edenda innovaatilisust: EBSi inspireerivad õppemeetodid võimaldavad keskenduda praktilistele strateegilistele lahendustele ning kriitilisele mõtlemisele; 

 • Tipptasemel õppejõud: õpid nii akadeemilise teooria kui reaalse elu praktikate kaudu tugevalt akadeemiliselt kogukonnalt ning valdkonna ekspertidelt;  

 • Paindlik õppevorm: õppetöö on planeeritud nii, et saaksid seda mugavalt ühildada oma professionaalse eluga; 

 • EBSi maine: liitu dünaamilise kogukonnaga, mis seisab kasvu ja vastutustundlikkuse eest ning ehita üles oma unistuste karjäär tunnustatud ülikoolis.  

Kes on Sinu õpingukaaslasteks? 

EBSi magistriõppes õpid koos erineva taustaga professionaalidega, kes täiendavad Su õpikogemust mitmekülgsete perspektiividega. See õppekava pakub võimaluse suhelda erineva kultuurilise ja erialase taustaga inimestega, mis rikastab Su teadmisi ja annab unikaalse tööalase võrgustiku. 

Mis kasu saab Sinu ettevõte?

Tõhus talendijuhtimine on organisatsiooni kasvu ja pikaajalise edu jaoks hädavajalik. Kõrgel tasemel töötajad aitavad ettevõttel saavutada konkurentsieelise, kuna nad suudavad paremini toime tulla kaasaegse maailma väljakutsetega ja uuenduslikke lahendusi ellu viia. Õppimine koos erineva taustaga professionaalidega sütitab uusi ideid, tõstab töötaja motivatsiooni ja võimaldab kaasata unikaalset teadmist eri valdkondadest, millest saab kasu ka ettevõte. Töötajate haridusse investeerimine näitab tugevat pühendumust nende karjääri edendamisele. 

Õppekava sisu

ÕPPEAASTA ÕPPEKAVA  
I Semester I (sügis)   
Spetsialiseerumiskursused

Mikrokraad I:  Rohepöörde ja jätkusuutliku majanduse alused 

 

Mooduli eesmärk on anda õppijatele vajalikud teadmised ja oskused minna üle jätkusuutlikule majandusele, kas luues omaenda puhta tehnoloogia ettevõtte, viies sisse või initsieerides jätkusuutlikke muutusi olemasolevas ettevõttes.    

 

Õppekava käsitleb säästva majanduse ja keskkonnasäästliku ettevõtluse põhimõtteid ning jätkusuutlikule majandusele ülemineku sotsiaalseid, keskkonnaalaseid ja majanduslikke aspekte nii üksikisikute kui organisatsioonide tasandilt. See hõlmab selliseid teemasid nagu ettevõtete roll jätkusuutlikkuse kriisis, puhta tehnoloogia ettevõtlus ja jätkusuutlikkuse strateegia olulisus. Samuti annab moodul Sulle tervikliku arusaama jätkusuutlikust juhtimisest ja innovatsioonist, rõhutades nende põhimõtete integreerimise tähtsust ettevõtte strateegiatesse, et edendada üleminekut jätkusuutlikule majandusele.  

 • Äritegevus jätkusuutlikkuse kriisi ajal - 5 EAP  

 • Keskkonnahoidliku tehnoloogia ettevõtlus - 5 EAP  

 • Jätkusuutlikkuse strateegia määratlemine - 5 EAP 

15 EAP
Spetsialiseerumiskursused

Mikrokraad II:  Jätkusuutlik ja roheline rahandus 

 

Selle mikrokraadi eesmärk on anda teadmised ja oskused jätkusuutlike ja keskkonnahoidlike investeeringute analüüsimiseks, hindamiseks ja teostamiseks. Moodul annab  põhjaliku arusaama jätkusuutlikust ja rohelisest rahandusest ning sellest, kuidas seda kasutada keskkonnasõbralike ja sotsiaalselt vastutustundlike investeeringute toetamiseks. 

 

 • Jätkusuutliku rahanduse mõju - 3 EAP  

 • Rohelise rahanduse alused - 6 EAP  

 • ELi säästva rahanduse strateegia ja kuidas see praktikas toimib - 3 EAP  

 • Miks me räägime CO2-st - 3 EAP

15 EAP
  Semester II (kevad)   
Spetsialiseerumiskursused 

Mikrokraad III:  Keskkonnasõbralikuks: muutused ettevõtte tasandil 

 

See mikrokraad on disainitud eesmärgiga valmistada Sind ette tulevikuks, kus keskkonnaalane vastutus ja jätkusuutlikkus on ettevõtluses üliolulised. See moodul annab tervikliku vaate sellele, kuidas organisatsioonid saavad minna üle ringmajanduse ärimudelile, teha eetilisi ja vastutustundlikke otsuseid, kujundada keskkonnasäästlikke tooteid ja integreerida jätkusuutlikkuse põhimõtteid turundusstrateegiatesse. Saad teadmised ja vahendid, et juhtida organisatsioone keskkonnasäästlike praktikate kasutuselevõtmisel, aidates kaasa jätkusuutlikuma ja eetilisema ärimaastiku loomisele. 

 

 • Ringmajanduse jätkusuutlikud äristrateegiad - 4 EAP 

 • Ametialane vastutus ja eetika - 3 EAP 

 • Toote elutsükli kavandamine ja hindamine -3 EAP 

 • Jätkusuutlik turundus - 5 EAP

15 EAP
Põhikursused 

Uurimistöö disain ja meetodid:  

 • Juhtimis- ja äriuuringute disainimine   

 • Andmete töötlemine, raamimine ja analüüsimine   

 • Andmete tõlgendamine ja uurimistulemuste edastamine 

5 EAP

5 EAP

5 EAP

Suvi (juuni-august)  Magistritöö või akadeemiline artikkel  15 EAP

 

Õpingud

Õppevorm 

Õppetöö toimub sessioonõppes, mis võimaldab magistrikraadi omandada karjääri katkestamata. Loengud ja seminarid toimuvad üle nädala neljapäevast laupäevani 10:00-17:15.    

 

 

Oleme oma magistriõppe üles ehitanud nii, et klassiruumis toimub aktiivne õpe läbi arutelude, grupitööde ja praktiliste ülesannete. Grupidünaamikad ja suhtlus on õppetöö lahutamatu osa ja seeõttu panemegi sellele suurt rõhku. Kohtumiste vahele tuleb Sul õpingutesse panustada loenguteks või seminarideks ette valmistudes.  

Olulised kuupäevad
1.

ALGAS AVALDUSTE VASTUVÕTT 

Algas avalduste vastuvõtt 2024/2025 õppeaastaks. Õppetöö algus augustis.

3.

AVALDUSTE TÄHTAEG 

Avalduste esitamise tähtaeg juunikuus toimuvatele sisseastumisvestlustele.

 

6.

SISSEASTUMISVESTLUSED

Toimuvad sisseastumisvestlused EBSis. Inglise keele kirjalik sisseastumiseksam toimub online vahendusel vestlusele järgneval päeval.

 

 

Vastuvõtuinfo

Sobiv kandidaat:

 • Eelnev hariduslik ja erialane taust (üks kolmest variandist): 
  • (1) Omab bakalaureusekraadi mistahes erialal ja vähemalt 5-aastast spetsialiseerumisele vastavat töökogemust;  

  • (2) Omab magistrikraadi mistahes erialal ja vähemalt 5-aastast spetsialiseerumisele vastavat töökogemust; 

  • (3) Omab eelnevat majandus-, äri- või juhtimisalast magistrikraadi;  
    

 • Väljendab oma huvi ja entusiasmi silmapaistvas ning meeldejäävas avalduses ning motivatsioonikirjas (3-4 lk A4, inglise keeles):    
  • eflection on the programme topic, in which you connect your own career to current challenges you face when it comes to sustainability and the green economy.  

  • Reflection on your self-development, in which you discuss how your professional career has contributed to you as a lifelong learner and how you have achieved your professional ambitions.  

  • Reflection on how this programme, Leveraging Green Economy Innovation, will create a wider impact beyond your personal/ organisational goals.  
    

 • Toob CV-s välja oma töökogemuse; 

 • Valdab piisaval tasemel inglise keelt (B2); 

 • Läbib edukalt EBSis sisseastumisvestluse. 

Vastuvõtt

Kui see õppekava inspireerib Sind ja soovid EBSi kogukonnalt õppida ning sellesse panustada, siis oled valmis kandideerima. Avaldus võimaldab Sul end vastuvõtukomisjonile tutvustada ja jätta endast esmane mulje.

 

Esita avaldus

 

Vastuvõtt magistriõppesse toimub eelnevalt omandatud hariduse, töökogemuse ja sisseastumisvestluse põhjal. Sooritada tuleb ka EBSi inglise keele sisseastumiseksam. 

 

Rohkem infot vastuvõtu, sisseastumisvestluse ja -eksamite kohta:

 

Vastuvõtutingimused

Online konsultatsioon

Kui soovid enne EBSi kandideerimist saada rohkem infot sisseastumise kohta, siis registreeru personaalsele online konsultatsioonile. Konsultatsioonid toimuvad kaks korda kuus.
 

Registreeru online konsultatsioonile, juhul kui: 

 • Sul on tekkinud küsimusi EBSi sisseastumise kohta; 

 • Kahtled, kas Sinu eelnev haridustee ja/või töökogemus sobib Sinu valitud õppekavaga; 

 • Oled valimas mitme õppekava vahel ning soovid rohkem infot õige valiku langetamiseks; 

 • Soovid rohkem infot õppekorralduse või õpingute finantseerimise kohta.

Registreeru konsultatsioonile

 

Õpingute finantseerimine

Õppemaks

Õppemaksu tasutakse semestri ehk poolaasta kaupa. Semestri õppemaksu on võimalik tasuda ühes, kahes või neljas osas. 

 

Õppemaks 2024/2025 õppeaastal: 

 • Semestri õppemaks on 3500 eurot;

 • Kahes või neljas osas tasudes lisandub õppemaksule 35 eurot.  

Magistriõppes on õppemaksu esimese osa tasumise tähtaeg 15. augustil. 

Õppeinvesteering

EBS pakub koostöös pankadega õppeinvesteeringu lahendusi, tänu millele on võimalik tulevikku ja rahavooge paremini planeerida. Õppeinvesteering on finantsteenus. Üliõpilane sõlmib õppeinvesteeringu lepingu kas LHV või Inbankiga. Pank tasub EBS õpingute eest osamaksetena ning üliõpilane järgib pangaga sõlmitud õppeinvesteeringu lepingu tingimusi.  
 

Õppeinvesteeringu lepingu saad sõlmida kiirelt ja mugavalt EBSi konsultandi juures panka minemata. 

 

Stipendiumid

EBS toetab stipendiumitega hea õppeedukusega, silmapaistvaid ja ühiskondlikult aktiivseid bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe üliõpilasi, kes rikastavad kaasõppurite õpikogemust. Kõikidel sisseastujatel, kes on osalenud sisseastumisvestlusel, on võimalik kandideerida "Särava sisseastuja stipendiumile".

 

Stipendiumile kandideerimine:

 • Stipendiumile kandideerimiseks on vaja esitada magistritöö kavand inglise keeles;
 • Magistritöö kavandi pikkus on maksimaalselt kuni 1 A4;
 • Magistritöö kavand peab sisaldama:
  • Research object of the final thesis (Research object is an organisation, process or system you are going to study, e.g. the second pillar of the Estonian pension system, or start-up enterprises in Estonia)
  • Purpose of the final thesis (What is the intended gain?) 
  • Research questions
  • Research design (Data, method of collecting data and method of analysing data)
  • Main list of literature;
 • Kandideerimiseks tuleb see edastada vastuvott@ebs.ee hiljemalt 15. juuliks.

Stipendiumi määramine:

 • Stipendiumi määramisel võetakse arvesse ka sisseastumisavaldusel ja -vestlusel väljendatud õpimotivatsiooni, ambitsioonikust ning arutlusoskust;
 • Stipendiumi määramisel arvestatakse esitatud magistritöö kavandit;
 • Stipendium määratakse üheks õppeaastaks kuni 100%-lise õppemaksuvabastuse ulatuses;
 • Stipendiumid määratakse hiljemalt 25. juuliks.

Tudengielamused EBSis

Et mälestused ülikooliaastatest oleksid meeldejäävad ja rõõmutoovad, kutsume Sind kaasa lööma EBS Üliõpilasesinduses ja osalema üliõpilastele korraldatud üritustel.

Esinduses saad kaasa rääkida ülikoolielu puudutavatel teemadel ning korraldada ka ise- ise ebsikatele erinevaid meelelahutusüritusi.

Vahvad üritused ja tegevused varieeruvad akadeemilistest seminaridest pidude ja suurejoonelise Haba Galani välja. 

 

 

Sportlikele ebsikatele toimuvad EBS Spordiklubi eestvedamisel spordipäev, golfivõistlused, taliujumine  jpm. Samuti leiavad  iganädalaselt aset mitmed regulaarsed sporditreeningud ning käiakse kooli esindamas spordivõistlustel ka väljapool Eestit.  

Muusikahuvilised saavad laulda EBS Kammerkooris. 

 

Meie üritused on kohtumispaigaks nii tudengitele, töötajatele, koostööpartneritele kui ka vilistlastele. 

 

Lõpetaja profiil

Selle õppekava lõpetajana tegutsed Sa rahvusvahelises ettevõttes või avalikus sektoris tipp- või keskastme juhina, osakonna või meeskonna juhina. Sinu süvendatud erialased teadmised on kõrgelt hinnatud ja väärtuslik kontaktide võrgustik aitab Sul ärimaailmas läbi lüüa. Oled ambitsioonikas ja ettevõtlik EBSi vilistlane, kelle üle koduülikool, tööandja ja kolleegid uhkust tunnevad.

 

 

Vilistlaste lood

 

EBSile läheb väga korda meie üliõpilaste, vilistlaste ja nende tööandjate hea käekäik. Tegutseme selle nimel, et meie vilistlased oleksid edukad ning tunneme südamest rõõmu nende kordaminekute üle. 

EBSi vilistlaste uuringu põhjal:  

 • 15% loob oma ettevõtte; 
 • 44% töötab rahvusvahelistes ettevõtetes; 
 • 21% töötab kohalikes ettevõtetes; 
 • 20% töötab välismaal. 

EBSi vilistlaste hulgas on: 

 • 11% ettevõtjaid; 

 • 35% tipp- või keskastmejuhte; 

 • 45% tipp- või keskastme spetsialiste. 

Võrreldes Eesti keskmise palgaga on ebsikate brutopalk:  

 • üle Eesti keskmise 85%-l vilistlastel; 

 • üle kahe Eesti keskmise 43%-l vilistlastel;

 • EBSi vilistlaste töötasu äri- ja juhtimisvaldkonnas on kõrgem, kui teiste Eesti ülikoolide lõpetanutel.

We sincerely hope that you, too, will soon be an EBS alumnus!