Digitaliseerimine ja idufirmade majandus (üheaastane MA)

Ülevaade

EBSi üheaastane magistriõppekava Digitaliseerimine ja idufirmade majandus  on loodud tipptasemel spetsialistidele, kes soovivad kujundada ärimaailma tulevikku digitaliseerimise kaudu. Õppekava käsitleb nii digitaliseerimise võimalusi kui ka väljakutseid, alates efektiivsuse tõstmisest kuni tööjõu ümberõppe spetsiifika ja ulatuslike muudatuste juhtimiseni. See 75 EAP mahus magistriõpe varustab Sind digi- ja idufirmade maailmast pärit uuenduslike lähenemistega, valmistades ette juhtima organisatsioone kõigi vajalike innovaatilise teadmiste ning oskustega, andes Sulle selge edueelise. Magistriprogrammi lõpetajana olete tulevikkuvaatav, ambitsioonikas ja uuenduslik juht, kes omab vajalikke ärialaseid ja professionaalseid oskusi, eriti digitaliseerimise ja start-up ettevõtluse valdkonnas. 

Miks valida see õppekava? 

  • Eristuvad juhtimisoskused: see magistriõpe valmistab Sind tõeliseks juhiks, kes on samm ees ja viib muutused ellu;  

  • Loo parem maailm: omanda põhjalik digi- ja idufirmade valdkonna ekspertiis, et saaksid oma karjääri kaudu luua positiivset mõju;  

  • Edenda innovaatilisust: EBSi inspireerivad õppemeetodid võimaldavad keskenduda praktilistele strateegilistele lahendustele ning kriitilisele mõtlemisele;  

  • Tipptasemel õppejõud: õpid nii akadeemilise teooria kui reaalse elu praktikate kaudu tugevalt akadeemiliselt kogukonnalt ja valdkonna ekspertidelt;   

  • Paindlik õppevorm: õppetöö on planeeritud nii, et saaksid seda mugavalt ühildada oma professionaalse eluga;   

  • EBSi maine: liitu dünaamilise kogukonnaga, mis seisab kasvu ja vastutustundlikkuse eest ning ehita üles oma unistuste karjäär tunnustatud ülikoolis. 

Kes on Su õpingukaaslasteks?

EBSi magistriõppes õpid koos erineva taustaga professionaalidega, kes täiendavad Su õpikogemust erinevate perspektiividega. See õppekava pakub võimalust suhelda erineva kultuurilise ja erialase taustaga inimestega, mis rikastab Su teadmisi ja avardab tööalast võrgustikku. 

Mis kasu saab Sinu ettevõte? 

Tõhus talendijuhtimine on organisatsiooni kasvu ja pikaajalise edu jaoks hädavajalik. Kõrgel tasemel töötajad aitavad ettevõttel saavutada konkurentsieelise, kuna nad suudavad paremini toime tulla kaasaegse maailma väljakutsetega ja uuenduslikke lahendusi ellu viia. Õppimine koos erineva taustaga professionaalidega sütitab uusi ideid, tõstab töötaja motivatsiooni ja võimaldab kaasata unikaalset teadmist eri valdkondadest, millest saab kasu ka ettevõte. Töötajate haridusse investeerimine näitab tugevat pühendumust nende karjääri edendamisele. 

Õppekava sisu

ÕPPEAASTA ÕPPEKAVA  
I Semester I (sügis)   
Spetsialiseerumiskursused  

Mikrokraad I: Digitaalne innovatsioon, muutused ja vastupidavus

 

Avasta digitehnoloogiate võimalused ja nende mõju ärile.  

 

Digitaliseerimine on tihti keeruline protsess, mis nõuab ettevõttes nii otsustajate kui kõigi töötajate veenmist ning digitaliseerimist vajavate protsesside tuvastamist. Seetõttu on digitaliseerimist mõistlik käsitleda kui muutuste juhtimist. Selles praktilises mikrokraadis saad tööriistad olukordadeks kuidas reageerida kriisidele ning arendada kohanemisvõimelisi tiime oma organisatsioonis.Mikrokraad katab kolm peamist teemat: digitaalne ja jätkusuutlik innovatsioon, digimuutused ja riskijuhtimine.  

  • Digitaalne transformatsioon - 5 EAP 

  • Digitaalne innovatsioon - 5 EAP 

  • Kriisi- ja hädaolukordadele reageerimise ning vastupidavuse põhimõtted - 5 EAP

15 EAP
Spetsialiseerumiskursused  

Mikrokraad II:  Äriinnovatsioon ja strateegia 

 

Muuda äriinnovatsioon oma organisatsioonis reaalsuseks, omades strateegiat ja oskusi protsesside ja projektide kavandamiseks, arendamiseks ja juhtimiseks ning edenda innovatsiooni kaudu kasvu. 

 

Tänapäeva kiirelt arenevas ja pidevalt muutuvas maailmas on ettevõtete jaoks olulisem kui kunagi varem areneda ja uueneda võimalikult kiiresti ja tõhusalt. Selle mikrokraadiprogrammi abil omandad tööriistad ja strateegiad kasvu juhtimiseks organisatsioonis läbi äriinnovatsiooni. Programm innustab uute ideede, toodete, teenuste ja tehnoloogiate osas, arendades Sinust tõeliste innovatsiooniliidri, kes viib oma projektid edukalt ellu.  

  • Äriinnovatsiooni juhtimine - 12 EAP 

  • Strateegiate loomine VUCA maailmas - 3 EAP

15 EAP
  Semester II (kevad)   
Spetsialiseerumiskursused

Mikrokraad III:  Andmepõhine otsuste tegemine ja juhtimine 

 

See mikrokraadiprogramm on loodud selleks, et varustada tulevasi juhte ja tippspetsialiste oluliste oskustega andmepõhiseks otsustamiseks ja tõhusaks juhtimiseks. Programm katab võtmeteemasid nagu andmeanalüütika, strateegiline planeerimine ja organisatsiooniliste muutuste juhtimine. Omandad praktiliste harjutuste ja reaalsete juhtumiuuringute kaudu teadmised ärikasvuks ja tõhususe suurendamiseks. See kursus on ideaalne ITK, tootmis- ja finantssektori spetsialistidele, ühendades andmeteaduse ja selle praktilise ärisse rakendamise. 

  • Andmepõhise otsustamise strateegiad - 5 EAP 

  • Juhtimine: inimlikud omadused, mõtteviisid, käitumine - 5 EAP 

  • Protsess: Andmepõhine otsustamine - 5 EAP 

15 EAP
Põhikursused 

Uurimistöö disain ja meetodid:

  • Juhtimis- ja äriuuringute disainimine   

  • Andmete töötlemine, raamimine ja analüüsimine   

  • Andmete tõlgendamine ja uurimistulemuste edastamine  

5 EAP

5 EAP

5 EAP

Suvi (juuni-august)  Magistritöö või akadeemiline artikkel 15 EAP

 

Digitaliseerimine ja idufirmade majandus

EBSi mikrokraadid on magistriõppe valikmoodulid, mis keskenduvad kindlale valdkonnale, aitavad tõsta konkurentsivõimet tööturul ning annavad Sulle alati värskeimad teadmised. Uuendame kursuste valikut pidevalt vastavalt ühiskonnas aktuaalsetele teemadele, ärimaailmas toimuvale ning tööjõuturu vajadustele. 

 

Selle magistriõppe lõpetajana suudad edukalt ühendada digitaliseerimise võimalused juhtimisstrateegiatega.  Õppekava on loodud järgmise põlvkonna juhtidele ja spetsialistidele, kes soovivad edukalt rakendada idufirmade majandusest pärit uudseid äri- ja organisatsioonimudeleid. 

 

Sellel õppekaval õpid:   

  • mõistma digitaliseerimise väljakutseid ja võimalusi majanduses, tööstuses ja organisatsioonides; 

  • mõistma start-up majanduse väljakutseid ja võimalusi; 

  • analüüsima ja hindama erinevate organisatsioonisiseste digitaliseerimispüüdluste mõju; 

  • looma uusi äri- ja organisatsioonimudeleid, mis panustavad start-up majandusse; 

  • arendama juhi mõtteviisi digitaliseerimise ja innovaatiliste äri- ja organisatsioonimudelitega seotud projektide juhtimisel. 

Õpingud

Õppevorm 

Õppetöö toimub sessioonõppes, mis võimaldab magistrikraadi omandada karjääri katkestamata. Loengud ja seminarid toimuvad üle nädala neljapäevast laupäevani 10:00-17:15. 

 

Oleme oma magistriõppe üles ehitanud nii, et klassiruumis toimub aktiivne õpe läbi arutelude, grupitööde ja praktiliste ülesannete. Grupidünaamikad ja suhtlus on õppetöö lahutamatu osa ja seeõttu panemegi sellele suurt rõhku. Kohtumiste vahele tuleb Sul õpingutesse panustada loenguteks või seminarideks ette valmistudes.

Olulised kuupäevad
1.

ALGAS AVALDUSTE VASTUVÕTT 

Algab avalduste vastuvõtt 2024/2025 õppeaastaks. Õppetöö algus augustis.

 

 

3.

AVALDUSTE TÄHTAEG 

Avalduste esitamise tähtaeg juunikuus toimuvatele sisseastumisvestlustele.

 

6.

SISSEASTUMISVESTLUSED

Toimuvad sisseastumisvestlused EBSis. Inglise keele kirjalik sisseastumiseksam toimub online vahendusel vestlusele järgneval päeval.

 

 

Vastuvõtuinfo

Sobiv kandidaat:

  • Eelnev hariduslik ja erialane taust (üks kolmest variandist): 
    • (1) Omab bakalaureusekraadi mistahes erialal ja vähemalt 5-aastast spetsialiseerumisele vastavat töökogemust;  

    • (2) Omab magistrikraadi mistahes erialal ja vähemalt 5-aastast spetsialiseerumisele vastavat töökogemust; 

    • (3) Omab eelnevat majandus-, äri- või juhtimisalast magistrikraadi;  
       

  • Väljendab oma huvi ja entusiasmi silmapaistvas ning meeldejäävas avalduses ning motivatsioonikirjas (3-4 lk A4, inglise keeles):    
    • eflection on the programme topic, in which you connect your own career to current challenges you face when it comes to sustainability and the green economy.  

    • Reflection on your self-development, in which you discuss how your professional career has contributed to you as a lifelong learner and how you have achieved your professional ambitions.  

    • Reflection on how this programme, Leveraging Green Economy Innovation, will create a wider impact beyond your personal/ organisational goals.  
       

  • Toob CV-s välja oma töökogemuse; 

  • Valdab piisaval tasemel inglise keelt (B2); 

  • Läbib edukalt EBSis sisseastumisvestluse. 

Vastuvõtt

Kui see õppekava inspireerib Sind ja soovid EBSi kogukonnalt õppida ning sellesse panustada, siis oled valmis kandideerima. Avaldus võimaldab Sul end vastuvõtukomisjonile tutvustada ja jätta endast esmane mulje.

 

Kandideeri SAISis

 

Vastuvõtt magistriõppesse toimub eelnevalt omandatud hariduse, töökogemuse ja sisseastumisvestluse põhjal. Ingliskeelsesse õppegruppi kandideerides tuleb sooritada ka EBSi inglise keele sisseastumiseksam. 

 

Rohkem infot vastuvõtu, sisseastumisvestluse ja -eksamite kohta:

 

Vastuvõtutingimused

 

Online konsultatsioon

Kui soovid enne EBSi kandideerimist saada rohkem infot sisseastumise kohta, siis registreeru personaalsele online konsultatsioonile. Konsultatsioonid toimuvad kaks korda kuus.
 

Registreeru online konsultatsioonile, juhul kui: 

  • Sul on tekkinud küsimusi EBSi sisseastumise kohta; 

  • Kahtled, kas Sinu eelnev haridustee ja/või töökogemus sobib Sinu valitud õppekavaga; 

  • Oled valimas mitme õppekava vahel ning soovid rohkem infot õige valiku langetamiseks; 

  • Soovid rohkem infot õppekorralduse või õpingute finantseerimise kohta.

Registreeru konsultatsioonile

 

Õpingute finantseerimine

Õppemaks

Õppemaksu tasutakse semestri ehk poolaasta kaupa. Semestri õppemaksu on võimalik tasuda ühes, kahes või neljas osas. 

 

Õppemaks 2024/2025 õppeaastal: 

  • Semestri õppemaks on 3500 eurot;

  • Kahes või neljas osas tasudes lisandub õppemaksule 35 eurot.  

Magistriõppes on õppemaksu esimese osa tasumise tähtaeg 15. augustil. 

Õppeinvesteering

EBS pakub koostöös pankadega õppeinvesteeringu lahendusi, tänu millele on võimalik tulevikku ja rahavooge paremini planeerida. Õppeinvesteering on finantsteenus. Üliõpilane sõlmib õppeinvesteeringu lepingu kas LHV või Inbankiga. Pank tasub EBS õpingute eest osamaksetena ning üliõpilane järgib pangaga sõlmitud õppeinvesteeringu lepingu tingimusi.  
 

Õppeinvesteeringu lepingu saad sõlmida kiirelt ja mugavalt EBSi konsultandi juures panka minemata. 

Stipendiumid

EBS toetab stipendiumitega hea õppeedukusega, silmapaistvaid ja ühiskondlikult aktiivseid bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe üliõpilasi, kes rikastavad kaasõppurite õpikogemust. Kõikidel sisseastujatel, kes on osalenud sisseastumisvestlusel, on võimalik kandideerida "Särava sisseastuja stipendiumile".

 

Stipendiumile kandideerimine:

  • Stipendiumile kandideerimiseks on vaja esitada magistritöö kavand inglise keeles;
  • Magistritöö kavandi pikkus on maksimaalselt kuni 1 A4;
  • Magistritöö kavand peab sisaldama:
    • Research object of the final thesis (Research object is an organisation, process or system you are going to study, e.g. the second pillar of the Estonian pension system, or start-up enterprises in Estonia)
    • Purpose of the final thesis (What is the intended gain?) 
    • Research questions
    • Research design (Data, method of collecting data and method of analysing data)
    • Main list of literature;
  • Kandideerimiseks tuleb see edastada vastuvott@ebs.ee hiljemalt 15. juuliks.

Stipendiumi määramine:

  • Stipendiumi määramisel võetakse arvesse ka sisseastumisavaldusel ja -vestlusel väljendatud õpimotivatsiooni, ambitsioonikust ning arutlusoskust;
  • Stipendiumi määramisel arvestatakse esitatud magistritöö kavandit;
  • Stipendium määratakse üheks õppeaastaks kuni 100%-lise õppemaksuvabastuse ulatuses;
  • Stipendiumid määratakse hiljemalt 25. juuliks.

Tudengielamused EBSis

Et mälestused ülikooliaastatest oleksid meeldejäävad ja rõõmutoovad, kutsume Sind kaasa lööma EBS Üliõpilasesinduses ja osalema üliõpilastele korraldatud üritustel.

Esinduses saad kaasa rääkida ülikoolielu puudutavatel teemadel ning korraldada ka ise- ise ebsikatele erinevaid meelelahutusüritusi.

Vahvad üritused ja tegevused varieeruvad akadeemilistest seminaridest pidude ja suurejoonelise Haba Galani välja. 

 

 

Sportlikele ebsikatele toimuvad EBS Spordiklubi eestvedamisel spordipäev, golfivõistlused, taliujumine  jpm. Samuti leiavad  iganädalaselt aset mitmed regulaarsed sporditreeningud ning käiakse kooli esindamas spordivõistlustel ka väljapool Eestit.  

Muusikahuvilised saavad laulda EBS Kammerkooris. 

 

Meie üritused on kohtumispaigaks nii tudengitele, töötajatele, koostööpartneritele kui ka vilistlastele. 

 

Lõpetaja profiil

Selle õppekava lõpetajana tegutsed Sa rahvusvahelises ettevõttes või avalikus sektoris tipp- või keskastme juhina, osakonna või meeskonna juhina. Sinu süvendatud erialased teadmised on kõrgelt hinnatud ja väärtuslik kontaktide võrgustik aitab Sul ärimaailmas läbi lüüa. Oled ambitsioonikas ja ettevõtlik EBSi vilistlane, kelle üle koduülikool, tööandja ja kolleegid uhkust tunnevad.

 

 

Vilistlaste lood

 

EBSile läheb väga korda meie üliõpilaste, vilistlaste ja nende tööandjate hea käekäik. Tegutseme selle nimel, et meie vilistlased oleksid edukad ning tunneme südamest rõõmu nende kordaminekute üle. 

EBSi vilistlaste uuringu põhjal:  

  • 15% loob oma ettevõtte; 
  • 44% töötab rahvusvahelistes ettevõtetes; 
  • 21% töötab kohalikes ettevõtetes; 
  • 20% töötab välismaal. 

EBSi vilistlaste hulgas on: 

  • 11% ettevõtjaid; 

  • 35% tipp- või keskastmejuhte; 

  • 45% tipp- või keskastme spetsialiste. 

Võrreldes Eesti keskmise palgaga on ebsikate brutopalk:  

  • üle Eesti keskmise 85%-l vilistlastel; 

  • üle kahe Eesti keskmise 43%-l vilistlastel;

  • EBSi vilistlaste töötasu äri- ja juhtimisvaldkonnas on kõrgem, kui teiste Eesti ülikoolide lõpetanutel.