Kiur Lootus

Kiur Lootus

Kiur Lootus

Programmijuht
Lühitutvustus

Coachiva juhtimise meistriklassi programmijuht

Juhtimisprogrammi AIT juhtivõppejõud

Executive Coaching Centre juhtimis-coach

ESG juhi arenguprogramm õppejõud

LinkeDIn

 

Me kõik pingutame iga päev, et olla oma tegevustes edukad, kuid tihti tunneme siiski, et sellest ei piisa. Kas tunneksid ennast paremini, kui mõtleksid, et edukas on see, kes on tõusnud ühe korra rohkem püsti, kui kukkunud. Kõik sõltub vaatenurgast ja coach´i töö ongi aidata Sul leida uusi vaatenurki, mis on jäänud märkamata.

Minu rohkem kui 20 aastane kogemus ettevõtja ja juhina on õpetanud, et edukuseks ei pea olema kõiges kõige parem. Edukad on ka need, kes proovivad, eksivad, õpivad ning proovivad siis uuesti.

Pean ettevõtlust ja juhtimist üheks parimaks enesearengu protsessiks, mis sunnib pidevalt ennast analüüsima ning oma tegudest järeldusi tegema, et liikuda eesmärkide poole. Täna tunnen, et sellele oleks veelgi sügavust andnud coach mu kõrval.

Introverdist juhina olen otsinud võimalusi, kuidas saada inimesed ise rohkem rolle ja vastutust võtma ning see on toonud mind tänaseks neuroteaduse juurde. Parimaid tulemusi teevad rahulolevad inimesed ja seetõttu proovin pidevalt mõista miks ja kuidas meie ajus tekivad hirmud ja rõõmud. Aju eripära tõttu on suurem osa meie mõtetest negatiivsed ja korduvad ning seetõttu pigem eksitavad, kuna ei vasta tõele. Tihti on lahendused palju lihtsamad, kui esmapilgul tunduvad. Tuleb lihtsalt hakata neid olukordi lahti harutama. Coaching on kahtlemata parim moodus selleks.

Coach´ina saan olla toeks juhtidele ja ettevõtjatele, kes soovivad:

· areneda inimese ja juhina

· avastada loomupärasemaid ning seeläbi efektiivsemaid meetodeid

· lahti harutada olukordi, mis esmapilgul tunduvad liiga keerukad

·saavutada oma eesmärke kiiremini, et oleks rohkem aega tegevustele, mis on südamelähedased

Kogemusest coach´ina võin kinnitada, et ületamatuid takistusi pole, kui on julgust ausalt rääkida ka kõige ebamugavamatest teemadest. Oma meeskonnas seda võimalust aga kahjuks alati pole.

Olen läbinud EBS Executive Education juures Academy of Executive Coaching´u (AoEC) programmi ning omandanud Practitioner Diploma in Executive Coaching. Täiendanud olen ennast AoEC neuroteaduste ja coachingu töötoas Londonis. Oman NeuroLeadership Institute’i Brain-Based Team Coaching´u sertifikaati. Enese paremaks juhtimiseks ja efektiivsuse tõstmiseks olen läbinud NLP Associate Practitioner Certification ja Brain Health Coaching Certification programmid. Lisaks eelnevatele olen arendanud ennast veel mitmete lühemate ettevõtlus- ja juhtimisalastel coaching´u programmide abiga.

Olen võtnud üheks oma missiooniks meie konkurentsivõime kasvatamise läbi parema töökeskkonna loomisele kaasaaitamise. Kui tunned, et saaksin ka Sinule selles enesearengu protsessis toeks olla, siis võta ühendust ja vaatame koos otsa nendele võimalustele.

 

Kiur avaldas sisuka artikli Äripäevas "Miks tipud murduvad? Üleval ongi hõredam!" Loe artiklit SIIT.

 

KUULAMISSOOVITUSSatelliit #8 võtab teemaks juhtide ja töötajate läbipõlemise, säraküünlad ja molutamise! Kas läbipõlemine ohustab kindlat tüüpi inimesi? Kuidas selle eest kaitsta suure kire ja pühendumusega tegutsevaid töötajaid? Mida teha siis, kui juht ise läbi põleb? Milliseid vajadusi töölkäimine tegelikult rahuldab? Teemat lahkasid Kiur Lootus ja samuti juhtimis-coaching'u taustaga Tiit Kolde. Kuula YoutubestSpotifyst või Apple Podcastist