Prindi

Coaching (kootsing) EBSis

Coaching Skills Certificate kahepäevane programm toimub 26.-27. septembril 2017

Practitioner Diploma in Executive Coaching programmi uus lend alustab 3. oktoobril 2017

Programmid toimuvad eesti keeles.

Toimumise koht:
EBS Juhtimiskoolituse Keskus, Tallinn,
A. Lauteri 3, IV korrus.

Registreeru siin!

Eesmärgiga pakkuda kõrgel rahvusvahelisel tasemel coaching'u (kootsingu) programme ja personaalset coaching'ut (kootsingut) on EBS Juhtimiskoolituse Keskus alates 2012. aastast Academy of Executive Coaching'u (AoEC) litsentsitud partner ja ainuesindaja Eestis. 

AoEC logo

Academy of Executive Coaching on globaalne organisatsioon Inglismaalt, mis koostöös rahvusvaheliste partneritega pakub coaching'u-teenuseid Bostonis, New Yorgis, Brasiilias, Horvaatias, Saksamaal, Keenias, Iirimaal, Türgis, Rumeenias ja nüüd juba aastaid ka Eestis. Tänaseks on AoEC koolitanud üle 11000 inimese 75-lt maalt. AoEC on Inglismaal oma valdkonnas ainus, kelle coaching'u-programmid on tunnustatud kõigi olulisimate rahvusvaheliste coaching'u-organisatsioonide poolt, sh nii ICF (International Coach Federation), EMCC (European Mentoring and Coaching Council) kui ka AC (Association for Coaching). 

Meie coaching'u-programme iseloomustab:

 • selge suunatus juhtidele ja ettevõtete/asutuste juhtimistegevuse toetamisele (Executive Coaching - juhtimiskootsing);
 • töö väikestes gruppides;
 • rohkelt praktikat ja harjutamist;
 • rahvusvaheline tunnustus ja akrediteeringud;
 • rahvusvaheliselt litsentsitud koolitajad ja diplomeeritud coach'id.

Vaata lisaks:


Coaching´u programmid

 • COACHING SKILLS CERTIFICATE

  2-päevase programmi eesmärgiks on süvendada arusaamist coaching'ust ja arendada praktilisi coaching'u-oskusi.
 • PRACTITIONER DIPLOMA IN EXECUTIVE COACHING

  4-kuuline arenguprogramm loob põhjaliku arusaama coaching'u põhimõtetest ja annab oskused selle läbiviimiseks.
 • Systemic Team Coaching Certificate

  Programm on mõeldud coach'idele ja konsultantidele, kes soovivad arendada oma team-coaching'u läbiviimise oskusi.
 • PERSONAALNE COACHING

  Personaalne coaching sobib juhtidele, kes püstitavad endale, oma tiimile ja organisatsioonile suuri eesmärke. Coach on nõudlik ja toetav partner, kes aitab sul nende väljakutsetega toime tulla.
 • Meeskonna-coaching

  Meeskonna-coaching aitab luua sidusaid meeskondi, kes võtavad initsiatiivi ja vastutust ning kus iga meeskonna liige saab oma andeid ja potentsiaali maksimaalselt rakendada.
 • FIRMASISESED COACHING'U PROGRAMMID

  Firmasisesed coaching'u-programmid on mõeldud arendama coachivat juhtimiskultuuri, milles ei juhita käskude-keeldude kaudu, vaid alluvate arendamise, toetamise ja juhendamise kaudu.
 • Supervisioon

  Supervisioon tegeleb coach'i arengu toetamisega.
 • Leia oma koots (coach) siit

Miks coaching (kootsing)?

Coaching keskendub ettevõtte olulisimale väärtusele – inimesele, nii indiviidi kui meeskonnaliikmena ning toetab mitmel moel tema arengut.

VAATA, mida räägib Mikk Marran oma avaliku teenistuse coaching'u-programmis osalemise kogemusest.

VAATA, mida räägib Merle Wilkinson oma avaliku teenistuse coaching'u-programmis osalemise kogemusest.

Coaching'u valdkonna tunnustatud autori Tim Gallwey järgi: "Coaching päästab valla inimese sisemise jõu ja inimene suudab tänu sellele toimida parimal võimalikul viisil."*

Klassikaline coaching'u-protsess keskendub coachee abistamisele talle vajalike lahenduste leidmisel ja on seotud spetsiifilise teema või küsimusega. Coaching'u-vestluste käigus ei jaga coach coachee'le oma kogemusi ja õpetussõnu, vaid suunab teda probleemi uudsete vaatenurkade alt analüüsima ja vajalike otsuseid vastu võtma. Coach hoiab protsessi õigel kursil ning julgustab coachee'd võtma vastutust omaenda dilemmade lahendamisel. Koostöös coach'iga leiab coachee iseseisvalt sobivaima tegevuskava, mille täitmist saadab jätkuv coach'i-poolne tugi.

Tähtsaimad oskused, mida coach pakub, on aktiivne kuulamine ja efektiivne küsitlemine ning seda usaldusväärses ja hinnangutevabas keskkonnas.

Executive coaching on mõeldud juhtidele ja ettevõtetele, toetab nende eesmärkide saavutamist ja organisatsiooni kasvu. Oma olemuselt on executive coaching organisatsiooni liikmete sisemise tarkuse, kogemuse ja potentsiaali avamine ja rakendamine ning oskuslik meeskondade eestvedamine.

Coaching'u mõju on ulatuslik. See võib kaasa tuua muutuse indiviidi käitumises, peaasjalikult aga kvaliteedihüppe tema argipäevastes mõttemallides ja suhtlemises nii organisatsiooni sees kui väljaspool.

Coaching´u ja mentorluse erinevusi selgitab John Leary Joyce, AoEC asutaja (eesti keeles)

Lisainfo telefonil +372 665 1323 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

* John Whitmore. Tulemuslikkuse treenimine. Coachingu käsiraamat juhile