Prindi

Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverents 2017

EMS FB profile cover
Eesti Majandusteaduse Seltsi 12. aastakonverents toimub 26.-27. jaanuarini 2017. aastal Tallinnas
, Estonian Business Schoolis.

Konverentsi peateema on “Majanduslik inimene ruumis: muutuste juhtimine ruumilises majanduses”. 


Selle aasta konverentsiteema “Majanduslik inimene ruumis: muutuste juhtimine ruumilises majanduses” on pühendatud Estonian Business Schooli asutaja ja Eesti juhtimisteadustesse olulise jälje jätnud professor Madis Habakuke (28.12.1938 - 02.09.2016) mälestusele. Konverentsi peaettekande teeb Harvardi Ülikooli õppejõud ja City Form Labi direktor Andres Sevtšuk teemal  "Tänavakaubandus: jaemüügi asukoha mustrite peidetud loogika ja avaliku ruumi elujõulisus".

EMS aastakonverentsi korraldajad on eriti huvitatud ettekannete ja sektsioonide ettepanekutest, mis keskenduvad juhtimisteaduse ja ruumilise majandusteaduse (spatial economics) vahelistele seostele. Teretulnud on ka näiteks rakenduslikuma suuna uuringud, mis otsivad vastust järgmistele küsimustele:

  • Kuidas juhtimisotsused mõjutavad majanduse ruumilist iseloomu?
  • Kuidas ruumilised mustrid globaalsel, riigi, kohalikul ja linna tasandil mõjutavad juhtimisotsuseid?
  • Kuidas ruumilise majandusteaduse komplektseid seoseid ruumiliselt mõõdetavaks teha? 

Samuti on korralduskomitee huvitatud teadustöödest, mis puudutavad juhtimise ja majanduse vahelisi seoseid linnaplaneerimises, kinnisvara arendamises ja teistel ruumilise majandusega seotud spetsiifilistel teemadel. Seejuures võiksid käsitlust leida alljärgnevad küsimused:

  • Kuidas saaksid linnaplaneerijad kasutada ära ökonoomika sisendeid planeerimisotsustes?
  • Kuidas luua motivatsioon ja mängureeglid inimsõbralikuks linnaarenguks?

Konverentsiprogrammi planeerimiseks palume mailiaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. esitada kas eesti- või ingliskeelse ettekande teesid (e lühikokkuvõte) pikkusega kuni 500 sõna hiljemalt 1. detsembriks 2016. Ettepanekud eraldi sektsioonide korraldamiseks, mis seisnevad 3-4 ettekande kombineerimises ühe teema alla ja peavad sisaldama ettekandjate nimesid ja teemasid, palume saata samale mailiaadressile 15. detsembriks.

Korralduslike küsimuste korral pöörduge palun Kadri Osula poole - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 6651 386

 

  • EMS 2017 konverentsi pildigalerii leiad siit

  • Ettekannete slaidid asuvad inglise keelsel lehel