Prindi

Ärikorraldus ja võõrkeeled BA

Õppekava üldinfo

Õppeaeg: 3 aastat 
Õppemaht: 180 eap 
Õppevorm: päevaõpe 
Õppekeel: inglise keel

Õppekava partnerid

Topeltdiplomi partner: Lancaster University Management School
Korporatiivpartnerid: Teenusmajanduse koda

Ärikorralduse ja võõrkeelte õppekava on kombinatsioon keeleõppest ja ärijuhtimisest ning annab võimaluse õppida korraga kolme võõrkeelt ning omandada laiapõhjalised teadmised majandusest ja ettevõtlusest. Lisaks rahvusvahelisele õpikeskkonnale Tallinnas veedab enamik tudengeist õpingute vältel semestri või aasta vahetustudengina ühes meie partnerülikoolidest.

Õppekava eesmärk on anda lõpetanule head võõrkeelte- ja kommunikatsioonioskused ning teadmised ärimaailmast, et asuda tööle kultuuridevahelist pädevust nõudvatel ametikohtadel erinevates majandusvaldkondades tegutsevates ettevõtetes ja erinevates riikides, muu hulgas saksakeelsetes maades saksa keele baasil. Paljud õppekava vilistlased on edukad headel ametikohtadel erinevates maailmajagudes.

Ärikorralduse ja võõrkeelte programm kestab kolm aastat. Õppekava koosneb keeleplokist ja ärijuhtimise plokist. Keeleõppe raames omandatakse professionaalsel tasemel erialane inglise keel, heal tasemel saksa keel ja kolmas võõrkeel (prantsuse, hispaania, rootsi, eesti või vene keel). Ärijuhtimise ainete õppimisel omandatakse teadmised majandusest, juhtimisest, ettevõtlusest, äriõigusest ja informaatikast.

2017. aasta kevadel esimest korda avanes üliõpilastel võimalus sooritada rahvusvaheliselt kehtiv ülemaailmsetele standarditele vastav keeletest - Saksa Kultuuriinstituudi keeletest. Keeletõendit saab kasutada kandideerides tööle või praktikale Saksamaale. Keeletõend on aluseks Goethe Instituudi sertifikaadieksamile, mille sooritamine on üliõpilastele vabatahtlik. 

Õpingute jooksul avaneb üliõpilasel võimalus osaleda õppereisil Saksamaale, mis tutvustab äri- ja ettevõtluskeskkonda Saksamaal. Study trip'i raames kohtutakse saksa ettevõtete, kaubanduskodade, partnerülikoolide ja saatkonnaga. 

Ärikorraldus ja võõrkeeled õppekava üliõpilased õpivad turundus ja kommunikatsiooni spetsialiseerumist. 

The structure of curricula consists of:

  • General subjects - 24 ECTS
  • Basic subjects - 42 ECTS 
  • Core subjects - 31,5 ECTS 
  • Special subjects - 60 ECTS
  • Internship - 7,5 ECTS
  • Optional Subjects - 7,5 ECTS

TOTAL 180 ECTS

The structure of the programme as well as information about each course could be found from EBS Study Information System


Topeltdiplom Inglismaalt

Kõikidel Ärikorraldus ja võõrkeeled õppekava tudengitel on võimalik omandada EBSi ja Lancaster Unversity Management Schooli topeltdiplom.

Topeltdiplomi süsteem tähendab sajaprotsendilist ainepunktide tunnustamist kahe ülikooli vahel. Tudengid õpivad kaks esimest aastat EBSis ning järgmised kaks Lancasteri Ülikoolis Inglismaal. Lõpetamise eelduseks on lõputöö kaitsmine. Välisülikooli diplom kehtib koos EBSi diplomiga. 

  • Lancaster University Management School on Financial Time'si Euroopa Business Schoolide edetabeli top 20s.
  • Lancasteris ootab Eesti tudengeid ees personaalne nõustaja, kes aitab neid kogu nende välisõpingute ajal.
  • Paljud LUMS'i lõpetajad töötavad mainekates rahvusvahelistes ettevõtetes Inglismaal ja mujal maailmas.

Rohkem infot välisõpingute kohta.

Koostööpartnerid

Võõrkeelte ja ärikorralduse õppekava valikmoodulite juures on EBSi koostööpartneriks: