Marko Rillo

Marko Rillo

Marko Rillo

Associate Professor, PhD
+372 665 1347
Lisainfo

Marko Rillo on ettevõtja, juhtimiskonsultant ja EBS külalisõppejõud, kes aitab organisatsioonidel leida võimalusi innovatsiooniks.

 

Ettevõtjana on ta käivitanud algatusi haridustehnoloogia ja meedia vallas. Praegu veab ta eest algatust nimega Be Well at Work (https://bewellwork.com), mis aitab jagu saada läbipõlemisest ja sotsiaalset algatust Helge Kool (https://helge.app), mis toetab muudab õpilaste koolipäevad rõõmsamaks. Varasemalt on ta loonud globaalse võrgustiku Serious Play Pro (https://seriousplaypro.com), mis koondab eneses mitutuhat moderaatorit, kes kasutavad loovaid tehnikaid paremate strateegiate ja innovatsioonialgatuste loomisel. Samuti on ta olnud kahel aastal ETV eetris olnud JuhtimisAju saate juht ja toimetaja. Varasemalt on ta juhtinud ka IT firmat AS Andmevara ja Phare CFCU Eesti üksust.

 

Juhtimiskonsultandina on ta OÜ CreaWity omanikuna vedanud eest konsultantide meeskondi, kes on aidanud nii väikeettevõtjaid kui ka Fortune500 firmasid. Ta on töötanud konsultandina Euroopa Komisjoni, EBRD, OECD ja ÜRO tellimusel enam kui 20 erinevas riigis. Seejuures on ta aidanud ka valitsusasutusi, et uusi riiklikke strateegiaid koostada Eestis, Bulgaarias, Gruusias, Horvaatias, Kosovos, Lätis, Rumeenias ja Türgis. Eestis on ta strateegialoome vallas nõustanud paljusid firmasid, nt: Eesti Energia, Swedbank, Telia, Tele2, Norma.

 

Õppejõuna on Markol on innovatsiooni ja strateegia vallas doktorikaad University of St.Gallenist (Šveits). Tema teadustöö fookuses oli organisatsioonilide mõlemakäelisus (organizational ambidexterity). Oma doktoritöös uuris ta kuidas telekommunikatsioonifirmades suudetakse olla ühteaegu nii innovaatilised kui ka efektiivsed. Strateegia ja innovatsiooni vallas on ta ennast täiendanud Euroopa tippülikoolides INSEADis ja IESEs. Ta on Academy of Management ja Strategic Management Society liiga. Seejuures on Academy of Management Business Policy and Strategy division Markot hinnanud konverentsi parima retsensendi auhinnaga.

 

Kodulehekülg

LinkedIn